25.04 - 07:20

В регіонах України тривають заходи щодо популяризації імунопрофілактики


 

Напередодні Європейського тижня імунізації, який в 2009 році проходить під гаслом “Попередити. Захистити. Щепити”, у всіх регіонах України були створені постійно діючі організаційні комітети за участю відповідних служб обласних управлінь охорони здоров’я. Головна мета діяльності таких комітетів – розповісти суспільству про небезпеку інфекційних хвороб та важливість імунопрофілактики, популяризувати вакцинацію, як єдиний спосіб збереження життя та здоров’я від низки небезпечних хвороб.

На сьогодні, інформацію про Тиждень імунізації розміщено на сайтах обласних санепідстанцій, на веб-сторінках міських СЕС та сайтах виконавчих органів влади на місцях.

Як повідомляє Центральна СЕС, з метою популяризації заходів імунізації в регіонах і на місцях активізована робота з засобами масової інформації: підготовлені статті в обласні, районні та міські періодичні видання, проведені виступи на місцевому радіомовленні та телебаченні.

Слід зазначити, що кожна область мала можливість самостійно розробити план заходів, виходячи з особливостей регіону.

Серед іншого в регіонах до Європейського тижня імунізації проведено наступні заходи.

Відбувся прямий ефір на обласному радіо фахівців санепідслужби з представниками громадської організації “Берегиня” з актуальних питань специфічної профілактики у Вінницькій області. У Донецькій області проведено прес-конференцію для журналістів ЗМІ з питань профілактики вакцинокерованих інфекцій за участю спеціалістів Головного управління охорони здоров'я, обласної санепідстанції та медуніверситету з трансляцією по центральному телебаченню. У газетах “Комсомольськая правда”, “Будьте здорові”, “Світ здоров’я”, “Вісник СЕС” висвітлені питання науково-практичної конференції “Актуальні питання щодо проведення додаткової імунізації проти кору та краснухи”. У містах та районах області видано 5 найменувань листівок, пам'яток про значення вакцинації у профілактиці дифтерії, сказу, туберкульозу. До збірнику диктантів інституту післядипломної педагогічної освіти для школярів усіх вікових груп включені диктанти з профілактики вакцинокерованих інфекцій.

У Житомирській області питання Тижня імунізації заслухано на підсумковій колегії санепідслужби області, на нараді за участю лікарів-епідеміологів, педіатрів, імунологів, сімейних лікарів та медсестер щеплювальних кабінетів, на курсах підвищення кваліфікації помічників епідеміологів. Матеріали з популяризації імунізації направлені на радіостанцію “Житомирська хвиля” та щоденно висвітлюються в новинах.

Обласним Центром здоров'я та Запорізькою облсанепідстанцією розроблено та надруковано 2 тис. плакатів та 2 тис. пам'яток з питань пропаганди імунопрофілактики.

В Івано-Франківській області на обласному ТБ “Галичина” відбувся прямий ефір за участю головного спеціаліста ГУОЗ ОДА з педіатрії з питань необхідності проведення профілактичних щеплень серед дитячого населення, аналогічно заплановано прямий ефір щодо необхідності імунізації дорослого населення. Опубліковані інтерв'ю заступника головного лікаря облсанепідстанції в газеті “Галицький кореспондент” щодо ефективності заходів імунізації та обліку поствакцинальних реакцій; у газеті “Івано-Франківський оглядач” з завідуючим відділенням профілактики туберкульозу щодо імунопрофілактики туберкульозу у дітей та необхідності щорічної тубдіагностики. Опубліковані тематичні статті в районних газетах “Гуцульський край”, “Дзвони Підгір'я”, “Вперед”.

У Київській області проводяться спільні наради фахівців СЕС та лікувальної мережі, навчальні семінари, заняття з медичним персоналом ЛПЗ, фельдшерами ФАПів з питань заохочення та популяризації профілактичних щеплень. Активізована санітарно-освітня та роз'яснювальна робота серед населення. Надруковано 9 статей в періодичних виданнях. Проведено виступи по радіо та телебаченню (Обухівський та Києво-Святошинський райони). Серед батьків розповсюджуються буклети, листівки з питань важливості і необхідності проведення профілактичних щеплень.

У Кіровоградській області проведено круглий стіл на програмі “Контрасти” обласного телебачення з питань імунопрофілактики за участю головного державного санітарного лікаря області, обласного інфекціоніста та представників громадських організацій та Червоного Хреста. Заплановано проведення наступних круглих столів на квітень. Проведена тематична передача по обласному радіо у програмі “Допоможи собі сам”.

У Луганській області з питань імунопрофілактики проведено 6 виступів по радіо, 5 на телебаченні, надруковано 5 статей в засобах масової інформації, оформлено 9 бюлетенів, організовано 870 бесід. Проведено 15 семінарів для медичних працівників, організаторів з санітарно-просвітницької роботи та вчителів.

У Миколаївській області проведено селекторну нараду щодо питання підготовки до проведення Тижня імунізації. Студентами медичного коледжу підготовлені анкети для батьків по вивченню інформованості щодо проблем імунізації. До обласних канатів телебачення надано текст біжучого рядка щодо проведення Європейського Тижня імунізації.

В Одеській області складено графік передач, де задіяні всі телевізійні канали, радіо, преса. На обласному телеканалі “Глас” проводиться цикл передач з імунопрофілактики, де зустрічаються як представники ліги захисту громадських прав, які вкрай проти профілактичних щеплень та їх опоненти - медичні працівники - фахівці з імунопрофілактики. Надрукована стаття у газеті-журналі “Будьте здорові!”, інтерв'ю у газеті “Вечірня Одеса”, виступ по обласному радіо.

У Полтавській області проведений семінарський цикл навчання з питань імунопрофілактики для лікарів-педіатрів, терапевтів, лікарів сімейної медицини, середніх медичних працівників, які проводять профілактичні щеплення. Проведений виступ головного державного санітарного лікаря області по обласному радіо, публікація в обласній газеті “Зоря Полтавщини”, в Медичній газеті Полтавщини. Відповідні виступи, круглі столи, публікації проведені у всіх містах та районах області. Запланований випуск номеру Медичної газети Полтавщини, присвячений Європейському тижню імунізації.

У Рівненській області в науково-практичному тижневику управління охорони здоров'я облдержадміністрації “Медичний вісник” надрукована стаття “Імунізація. Європейська ініціатива в Україні” для ознайомлення медичної спільноти про проведення Тижня імунізації в Рівненській області. Заплановано проведення “круглих столів”, прес-конференцій та брифінгів щодо Тижня імунізації. У медичних коледжах області додатково заплановано проведення лекцій, навчальних семінарів щодо актуальності проведення профілактичних щеплень.

У Тернопільській області питання підготовки до проведення Тижня імунізації заслухано на оперативних нарадах у голів райдержадміністрацій. Направлені інформаційні листи в лікувально-профілактичні заклади області, центри соціальних служб сім'ї та молоді, районні відділи освіти та культури, товариства Червоного Хреста, навчальні медичні заклади. Підготовлені нові санбюлетені на пунктах профілактичних щеплень. Медичними працівниками проводяться індивідуальні бесіди по імунопрофілактиці зі школярами, їх батьками, працівниками шкіл, дитячих дошкільних закладів. Відбулася науково-практична конференція по актуальним питанням імунопрофілактики за участю епідеміологів та інфекціоністів. З доповіддю по антивакцинальному руху виступив завідувач кафедри інфекційних хвороб Тернопільського медичного університету, професор, д.м.н. Андрейчин М.А. Заплановано проведення засідання прес-клубу за участю всіх представників засобів масової інформації області, обласного центру “Здоров'я”.

У Харківській області з метою організаційно-методичної допомоги районним санепідстанціям облсанепідстанцією розроблені та надані на електронних носіях матеріали для підготовки лекцій та бесід з імунопрофілактики. Розроблені анкети та проведено опитування серед батьків та працівників освіти щодо поінформованості з питань імунопрофілактики, результати заслухані на підсумковій колегії санепідслужби.. Доцентом кафедри епідеміології Харківської медичної академії післядипломної освіти зроблено доповідь “Наукове обґрунтування Календаря щеплень”. До редакції газети “СЕС-інфо” направлена інформація про підготовку до проведення Європейського Тижня імунізації, підготовлена стаття на тему “Гепатит В - реальна загроза”. З метою підвищення інформованості населення з питань імунопрофілактики використовуються такі форми роботи як проведення тематичних вечорів, виступи на батьківських зборах, лекції для різних верств населення із залученням співробітників центру соціальної служби для молоді “Довіра”. Диктантами щодо профілактики туберкульозу охоплено 2679 учнів шкіл області.

Херсонська область. В прямому ефірі програми “Починайте день з нами” проведено виступ головного дитячого позаштатного імунолога управління охорони здоров’я на тему “Імунізація і здоров'я дітей”. Підготовлені та надані для опублікування 7 статей у місцеві газети. Проведено 5 виступів по обласному та місцевому радіо. З фахівцями лікувально-профілактичних закладів, працівниками шкіл та дитячих дошкільних закладів проведено 10 навчальних семінарів, 2 конференції, 8 лекцій, поновлено 22 санбюлетні. Для учнів загальноосвітніх шкіл у двох районах області підготовлені та направлені тексти диктантів. Разом з центром “Здоров'я та спортивної медицини” підготовлена анкета вивчення обізнаності населення з питань імунопрофілактики.

Фахівцями Хмельницької облсанепідстанції готуються та рецензуються підготовлені в регіонах матеріали щодо заохочення до імунізації для публікацій та виступів у засобах масової інформації.

За інформацією Черкаської облсанепідстанції, у багатьох районах проведені семінари, заняття з медичними працівниками ЛПЗ всіх рівнів з питань пріоритету імунопрофілактики, висвітлені причини, які викликали необхідність проведення Європейського тижня імунізації. Практикуються виїзні семінари за участю обласних спеціалістів Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф облдержадміністрації. У низці районів питання щодо імунопрофілактики включені до програми гігієнічного навчання вагітних та молодих матерів. На державному телерадіоканалі “Рось” щочетверга транслюється цикл передач “Здорова дитина - щаслива родина”, основною темою яких є імунопрофілактика: правові аспекти, детальне викладання інформації по окремим видам щеплень. На обласному рівні підготовлені 3 листівки на тему: “Що необхідно знати про вакцинацію” для батьків, учнів молодших та старших класів шкіл і студентів середніх спеціальних учбових закладів.

У Чернігівській області проводиться роз'яснювальна та просвітня робота щодо популяризації питання імунізації населення проти інфекційних хвороб: проведені заняття з медичними працівниками з даного питання; проведено диктанти в школах щодо пропаганди проведення профілактичних щеплень.

У м. Києві підготовлена інформація про етапи історії вакцинації, яка направлена всім головним лікарям районних санепідстанцій, начальнику ГУОЗ м.Києва, головному лікарю студентської поліклініки та розміщена на сайті міської санепідстанції. На базі міської санепідстанції проведено міський семінар з питань підготовки до Європейського тижня імунізації. Спільно з центром “Здоров'я” фахівцями міської санепідстанції розробляються пам'ятки для населення та медичних працівників щодо імунопрофілактики в т.ч. дифтерії, кору, краснухи, бактеріальних менінгітів, вірусного гепатиту В, тощо.

У М.Севастополі створені 14 постійно діючих комітетів у лікувально-профілактичних закладах та управлінні охорони здоров'я. Центром здоров'я, фахівцями управління охорони здоров'я та санепідслужби підготовлені, надруковані та розповсюджені в ЛПЗ дві пам'ятки : “Пам'ятка для батьків” та “Школяру про щеплення”.

Робота, спрямована на популяризацію імунопрофілактики в рамках Європейського Тижня імунізації, в регіонах продовжується.

Джерело

Ключевые слова: імунопрофілактика
bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua