28.06 - 10:42

Як інтернет впливає на пам'ять людини


 

 

При пошуку інформації активність мозку зростає.

 

Журнал "Science" опублікував результати досліджень, що доводять існування зв'язку між змінами в пам'яті людини і тривалим використанням комп'ютерів та інтернету.

 

 Останні експерименти з пам'яттю людини показали, що люди починали відразу думати про комп'ютери та інтернеті, як тільки їм ставили складні запитання.

 

 При цьому, якщо учасники експериментів знали, що відповіді на поставлені запитання вони зможуть побачити на комп'ютері пізніше, то активність мозку знижувалася, в той же час при пошуку інформації ця активність зростала.

 

 Висновки вчених наступні: людина залежна від того, щоб інформація була внесена до пам'яті кимось раніше, при цьому інтернет діє як свого роду "транс-активна пам'ять". Дослідник Б. Спероу (Колумбійський університет) говорить, що "транс-активну пам'ять" можна розуміти як якісь зовнішні ресурси, що існують в інших людях.

 

 У наступному експерименті одній частині учасників запропонували зберегти дані в різних папках на комп'ютері, а інший - повідомили про те, що пізніше файли будуть знищені. Коли учасникам експерименту було запропоновано відновити в пам'яті дані, ті, хто знав, що інформація буде знищена, показали кращі результати, порівняно з тими, хто просто зберіг інформацію.

 

 За словами доктора Спероу, пам'ять не зберігає ту інформацію, яку можна легко знайти в інтернеті: "вона" впевнена, що ця інформація збережена на зовнішньому ресурсі.

 

 Ще один експеримент показав, що людина не стає все менш здатною запам'ятовувати, і тільки пристосовується до організації вже наявної інформації в найбільш зручній формі. В ході цього експерименту учасники мали схильність до запам'ятовування розташування інформації, а не самої інформації.

 

 Б. Спероу каже: «Я не думаю, що Google робить нас дурними - ми просто змінюємо спосіб, яким ми запам'ятовуємо речі... У наші дні, якщо ви можете знайти матеріал в мережі, навіть коли ви йдете вулицею, це також є навичкою накопичення і збереження інформації. Іншими словами, вміння пам'ятати - це знати, куди і до кого звернутися».

 

http://www.epochtimes.com.ua

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Ананас: користь та переваги ананасової пастили

У цій статті ми розглянемо корисні властивості ананаса, переваги ананасової пастили та дізнаємось, чому варто обрати саме цей варіант.
Подробнее »»

Продукты, богатые витамином С: Источники здоровья для вашего организма

Витамин С или аскорбиновая кислота является важным элементом для поддержания здоровья человека
Подробнее »»

Продукти, багаті вітаміном С: Джерела здоров'я для вашого організму

Вітамін С, або аскорбінова кислота, є важливим елементом для підтримки здоров’я людини
Подробнее »»

Комары: опасность не только от укусов

Комары – это не просто неприятные насекомые, которые способны нарушить покой летом
Подробнее »»

Чи допоможе психолог онлайн розібратися у стосунках особистого характеру?

Сучасний темп життя та цифрові технології відкрили нові можливості для отримання психологічної допомоги
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua