13.04 - 20:21

Про симптоми жирової хвороби печінки попередили лікарі


 

Про симптоми жирової хвороби печінки попередили лікарі

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), жирова хвороба печінки (ЖХП) стала однією з найбільш поширених хвороб печінки у всьому світі, впливаючи на близько 25% населення. Ця проблема, яка раніше вважалася відомою головним чином у розвинених країнах, зараз стала глобальною проблемою здоров'я через поширення поганих звичок харчування та неактивного способу життя.

ЖХП є хронічним захворюванням, що характеризується збільшенням вмісту жиру в печінці більше, ніж на 5-10%. Ця хвороба може прогресувати до цирозу печінки або раку печінки, що ставить пацієнтів під велику загрозу для здоров'я. Однією з ключових особливостей ЖХП є відсутність специфічних симптомів на початкових стадіях, тому часто хворобу виявляють випадково під час обстеження за іншими причинами.

Проте деякі сигнали можуть вказувати на можливий розвиток жирової хвороби печінки. До них відносяться почервоніння долонь та стоп, поява жовтяниці, підвищення ваги, почервоніння чи свербіж шкіри, а також збільшення розміру живота через накопичення рідини в черевній порожнині. Особливо важливо виявляти ці симптоми вчасно, оскільки відкладення лікування може призвести до серйозних ускладнень.

Для попередження розвитку жирової хвороби печінки, лікарі радять приділяти увагу харчуванню та активності. Рекомендується обмежити споживання продуктів, що містять велику кількість цукру та жирів, замінивши їх на більше здорові альтернативи. Також важливо вести активний спосіб життя, включаючи фізичні вправи та регулярну медичну перевірку для вчасного виявлення можливих проблем зі здоров'ям печінки.

У випадку виявлення симптомів ЖХП або підозри на їх наявність, важливо звернутися до лікаря для діагностики та лікування. Тільки кваліфікований медичний фахівець зможе надати необхідну допомогу та поради з підтримки здоров'я печінки. Захистіть своє здоров'я, дотримуйтесь здорового способу життя та слідкуйте за своєю дієтою, щоб уникнути ризику розвитку жирової хвороби печінки.

Ключевые слова:
bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua