05.03 - 13:48

Методи лікування фіброаденоми грудей


 

Фіброаденома молочної залози — доброякісна пухлина, яка відрізняється чіткою відокремленістю від інших тканин. Новоутворення знаходиться у капсулі, наявність якої спрощує лікування та покращує прогноз. У даній публікації ми саме поговоримо про методики лікування цього утворення.

 

Виявлення фіброаденоми грудей

Здебільшого проблему виявляють у жінок у віці від 20 до 40 років, причому найчастіше це відбувається випадково під час обстеження у мамолога. Оскільки пухлина зростає повільно й при цьому здебільшого жодним чином не проявляє себе клінічно, регулярні профілактичні візити до мамолога рекомендовані всім жінкам принаймні раз на рік. Під час самообстеження фіброаденому теж можна відчути на дотик, але тільки в тому разі, якщо вона досягла значних розмірів, що ускладнить процес лікування та збільшить його тривалість. В будь-якому разі лікар для уточнення діагнозу призначить низку додаткових обстежень: МРТ, КТ, УЗД, мамографію тощо. Остаточний діагноз встановлюють за допомогою гістологічного обстеження зразка тканин, взятого при біопсії.

 

Методи лікування фіброаденоми

Єдиний ефективний спосіб позбутися пухлини даного типу — операція. Наявність такого новоутворення є достатнім приводом для хірургічного втручання. В наступних випадках його необхідно провести якомога швидше:

• висока ймовірність переродження пухлини у злоякісну;

• розмір утворення понад 2 сантиметри;

• швидкий ріст фіброаденоми.

В усіх інших операція проводиться у плановому порядку.

Для її проведення застосовують

методи енуклеації та секторальної резекції.

Енуклеація — оперативне втручання під місцевою анестезією, яке передбачає видалення лише самої пухлини без пошкодження здорових тканин, що знаходяться поруч. В ході операції новоутворення видаляють з капсули, а утворену порожнину зашивають. Головною перевагою цього способу є невисока травматичність, відсутність видимих шрамів, а також дуже короткий період реабілітації.

Секторальна резекція молочної залози — це метод, який може призначити лікар-онколог у тому випадку, якщо є значний ризик перетворення пухлини у злоякісну та/або вона має великі розміри.

Операцію проводять в умовах стаціонару під загальним наркозом. Вона полягає у вирізанні самої фіброаденоми, а також навколишніх тканин залози в радіусі від 1 до 3 сантиметрів. Таке втручання залишає післяопераційні шрами, позбавитися яких можна за допомогою пластичної хірургії.

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Названы поверхности, где COVID-19 сохраняется дольше всего

Исследователи обнаружили, что на некоторых поверхностях коронавирус может держаться до трех дней.
Подробнее »»

Эксперты рассказали, почему имбирный чай должен стать ежедневным напитком

Историки утверждают, что люди на протяжении многих веков использовали отвар и чай из имбиря в качестве лекарственного средства. Современные диетологи хорошо это знают и рекомендуют всем употреблять этот напиток каждый день.
Подробнее »»

Все оказалось гораздо серьезнее: метровая дистанция не спасет нас от заражения коронавирусом

Ученые выяснили на какое расстояние распространяются микробы при кашле и чихании.
Подробнее »»

Из отеля Козацкий сбежали больше полсотни человек, которые находились в обсервации

По факту побега составлено уже 50 протоколов и каждому из нарушителей обсервации грозит штраф по 17 тысяч гривен
Подробнее »»

Алкоголь в среднем возрасте опасен для талии

Злоупотребления алкоголем в среднем возрасте могут увеличить объем талии на 5 см. А это повышает риск инсультов и гипертонии.
Подробнее »»

Справочная информация

Загрузка...