15.10 - 12:49

Відповідь вчених: чому шум шкідливий для здоров'я


 

Мешкаючи в мегаполісі, ми не помічаємо, як шум впливає на наше здоров’я. Містянам навіть не має, коли про це задуматися, адже у голові вирують думки про нескінченні списки must do. І лише, коли настачає час йти у відпустку, ми відчуваємо помітну втому і прагнемо якнайшвидше вирушити у спокійне й тихе місце.

Насправді учені зацікавилися впливом шуму на наш організм ще у середині двадцятого століття. Тоді вони помітили зв’язок між підвищеним тиском своїх пацієнтів та їхнім життям поблизу гучних міських об’єктів, таких як аеропорт або шосе. Більш нові дослідження довели, що шум винен у нашому безсонні, стресі, хворобах серця і проблемах зі слухом. Науковці навіть дали цьому явищу назву – noise pollution (шумове забруднення).

За даними всесвітньої організації охорони здоров’я, 750 мільйонів жителів Західної Європи щорічно втрачає три мільйони років здорового життя через зайвий шум. Кожен дев’ятий житель планети має проблеми зі слухом і близько половина з них може втратити слух назавжди.

Доцент Університету Пенсильванії Матіас Баснер пропонує декілька способів, які повернуть життя у тихе русло:

- повідомляй, якщо тобі надто шумно;
- вивчай звукову непроникність, обираючи житло;
- серйозно поговори з дітьми про небезпеку надмірного шуму;
- обирай для відпочинку тихі місця;
- використовуй навушники із шумопоглинанням.

А ось тиша, навпаки, нас зцілює. Дослідження науковців доводить, що беззвучне середовище допомагає мишам продукувати нові клітини мозку, що, ймовірно, вказує на перспективні напрямки у пошуках засобів, які боротимуться з депресією. У свою чергу психологи радять занурюватися в тишу для розслабляючих практик. Адже відсутність звуків заспокоює, налаштовує на зв'язок із собою та навколишнім світом.

 cosmo.com.ua 

Ключевые слова:
Читайте также:

Лечение пяточной шпоры в домашних условиях

Боль – основное и зачастую единственное проявление пяточной шпоры. В легких случаях она беспокоит только при первых шагах и после большой нагрузки. При
Подробнее »»

Физики порвали кишечную палочку

Испанским физикам удалось прорвать клеточную стенку кишечной палочки с помощью иглы атомно-силового микроскопа.
Подробнее »»

Микроскопический жароустойчивый гриб оказался чемпионом мутаций

Скорость накопления мутаций у гриба нейроспоры густой (Neurospora crassa) оказалась на два порядка выше, чем у любого клеточного организма, сообщается в BMC Genome Biology. 96–98 процентов мутаций связаны с мобильными генетическими элементами.
Подробнее »»

BioVit – поставщик вашего здоровья

Дым, загрязнения, опасные добавки в продуктах, косметике и практически во всем, что нас окружает или чем мы пользуемся
Подробнее »»

Геном микроскопических водорослей указал на третью ветвь зеленых растений

В группе зеленых растений обнаружили третий отдел — Prasinodermophyta, сообщается в Nature Ecology & Evolution. Ранее выделяли два: Chlorophyta (большинство тех, кого обычно называют зелеными водорослями) и Streptophyta (харовые и некоторые другие водорос
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua