14.10 - 18:19

Відповідь вчених: як нестача сну впливає на вагу


 

Уже ні для кого не секрет, що недостатня кількість сну та безсоння негативно впливають на наше здоров’я. Однак відомо не усім, що внаслідок недосипання ти не тільки отримує темні кола під очима та бліде обличчя, а й зайві кілограми. Cosmo.com.ua розповідає, чому нестача сну стає причиною переїдання, та як варто боротися з цією проблемою.

Думка вчених

Найбільш свіже й актуальне дослідженням на цю тему було опубліковано в Європейському журналі клінічного харчування. Експерти видання дізналися, що люди, які мало сплять, наступного дня приймають у їжу на 385 калорій більше. А це, на хвилиночку, енергетична цінність гамбургера або пончика!

Тож якщо людина свідомо несерйозно ставиться до сну, калорії накопичуються і призводять до появи зайвих кілограмів. Тим паче, було доведено, що люди, які не висипаються як слід, обирають для нічного перекусу жирні продукти, ігноруючи білки та складні вуглеводи.

Чому ми відчуваємо підвищення апетиту?

Автори дослідження зауважують, що це може бути пов’язано зі зміною роботою гормонів лептину та греліну, які відповідають за відчуття голоду. Як висновок, якщо організм не встиг набратися сил за ніч, то наступного дня калорійна і шкідлива їжа здаватиметься привабливішою, ніж зазвичай.

ТОП-3 поради, як харчуватися, якщо не висипаєшся:

1. Споживати цільнозернові продукти (коричневий рис, кіноа, вівсянку).
2. Надавати перевагу правильним жирам (авокадо, червоній рибі, горіхам, рослинній олії).
3. Дозволяти собі маленькі радості. Якщо виникає велике бажання - з’їсти шматочок чорного шоколаду або домашнього печива. Так ти знизиш рівень стресу і вбережеш себе від переїдання.

cosmo.com.ua

Ключевые слова:
Читайте также:

Подтверждена прямая связь между акне и депрессией

Ученые из Массачусетского университета в Амхерсте провели исследование, подтвердившее прямую связь между акне и депрессией.
Подробнее »»

У любителей этого напитка процент подкожного жира оказался меньше

Ученые выяснили, что существует связь между количеством выпитого кофе в день и уровнем подкожного жира у женщин.
Подробнее »»

Могут ли препараты интерферона помочь лечить коронавирус COVID-19?

Чтобы найти лечение от коронавируса COVID-19, противовирусный препарат ремдесивир получил большую часть внимания общественности.
Подробнее »»

Медицинские кушетки: для чего нужны и где их используют

Соблюдение постельного режима - одна из предпосылок для скорейшего выздоровления
Подробнее »»

У людей с заболеваниями печени высокая смертность от коронавируса COVID-19

Новое международное исследование обнаружило высокие показатели смертности от коронавируса COVID-19 среди людей с хроническими заболеваниями печени и циррозом печени.
Подробнее »»

Справочная информация

Загрузка...