02.08 - 09:00

Кухонні губки виявились батьківщиною для мільярдів патогенних мікроорганізмів


 

Команда німецьких мікробіологів провела дослідження чи не головного інкубатора мікроорганізмів в людських оселях – кухонних губок. Виявилось, що там зазвичай живе величезна кількість бактерій, які можуть викликати серйозні захворювання.
Найбільше мікробів в людських домівках живуть на кухнях та у ванних, а основним розсадником вважаються кухонні губки. Автори нового дослідження вирішили з’ясувати, наскільки все погано. Для цього німецькі вчені зібрали у жителів міста Віллінген-Швеннінген кілька десятків губок і дослідили їх на наявність мікроорганізмів.
 
Виявилося, що губки населяють мікроорганізми із 118 родів. При цьому вони дуже численні: на особливо забруднених зразках жило до 54 млрд мікроорганізмів в кубічному сантиметрі. Найбільш розповсюдженими виявилися Moraxella osloensis і бактерії з роду Chryseobacterium, які можуть викликати захворювання середнього ступеня тяжкості – особливо у людей з ослабленим імунітетом. Також зустрічалися ентеробактерії, зокрема з роду Escherichia, які здатні викликати кишкові інфекції.
 
Крім того, були знайдені ацинетобактерії, які Всесвітня організація здоров’я в 2017 році зарахувала до найбільш небезпечних у зв'язку зі зростаючою резистентністю до більшості антибіотиків (докладніше прочитати про цю глобальну проблему можна тут). Вчені також констатують, що численні мікроорганізми на губках можуть спричиняти у людей менінгіт і сепсис.
 
При цьому в губках, які регулярно очищали кип’ятінням, в цілому містилося менше бактерій. Тож науковці радять частіше дезинфікувати їх і регулярно міняти.

news.platfor.ma

Ключевые слова:

Справочная информация

Загрузка...