22.02 - 17:30

Заповіт, спадковий договір, договір дарування та договір довічного утримання


 

Яку форму правочину обрати довірителю який потребує патронажу? Які між ними відмінності?


Вітаю, друзі!

Пропоную вашій увазі актуальну тему про набуття права власності на об’єкт нерухомості в обмін на догляд (патронат). Як не потрапити в шахрайські схеми та юридично грамотно оформити таку угоду – читайте далі.

Згідно українського законодавства, існує декілька типових угод, що підтверджують перехід права власності від громадянина з обмеженими фізичними можливостями до його доглядача. Давайте розглянемо такий юридичний кейс на конкретному прикладі.
Отож, варто знати, що між договорами довічного утримання, дарування та заповітом є значна різниця. Я розповім, який із варіантів буде найкращим для людини, яка потребує стороннього догляду.

Що ж таке заповіт? Кожна людина на випадок своєї смерті складає документ, в якому зазначає особисто обраних спадкоємців (спадкоємця). Проте, якщо в родині є неповнолітні або дорослі непрацездатні особи (дитина, вдова чи хтось із батьків), то їх не можна позбавляти права на спадок.

Згідно договору дарування, одна зі сторін, яка хоче подарувати майно, домовляється з іншою про його передачу на безкоштовній основі. Договір довічного утримання зазвичай укладають громадяни, які потребують постійного догляду (довічного). Альтернативою цієї угоди є спадковий договір. Згідно цього, той, хто має прийняти право власності, повинен виконати певні дії на прохання відчужувача й отримати право на майно у випадку його смерті.

Найбільше запитань завжди викликає договір довічного утримання. Адже бувають випадки, коли за ним ховаються шахраї. Щоб цього уникнути, законодавством передбачені обов’язкова угода у письмовому вигляді та нотаріальне посвідчення (ЦКУ, ст. 745). У разі відсутності цих вимог договір буде вважатися недійсним.

Зауважу, що право власності має обмеження, оскільки той, хто набуває цього права, не може здійснювати продаж, обмін чи дарування майна до моменту смерті відчужувача в разі іншого правочину. І ще важливий момент: набувач у будь-якому разі повинен поховати відчужувача, незважаючи навіть на те, що в угоді цей нюанс не прописаний.

Однак, хочу запевнити, що всі формальності зі спадковим договором чи договором довічного утримання можна вирішити. Для цього потрібно звернутися до нотаріальної контори. Якщо вам потрібно укласти договір будь-якого типу, ви можете завітати до нашого офісу, що знаходиться за адресою: вул. О. Гончара, 55, оф. 11. Телефон для попереднього запису: 067 633 14 32.

Мій офіційний сайт розміщений за посиланням: notary-chulovsky.kiev.ua.

На безкоштовній консультації я готовий розповісти про всі нюанси оформлення документів.. Якщо вас цікавить більш детальна інформація про існуючі типи таких правочинів, переходьте на сторінку у соціальній мережі Фб.

Ми гарантовано допоможемо вирішити проблеми юридичного характеру.

Щиро вдячний за увагу!

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Nützliche Eigenschaften von Erdbeeren: Warum diese Beere in Ihrer Ernährung enthalten sein sollte

Erdbeeren sind nicht nur lecker, sondern auch eine äußerst nützliche Beere, die viele gesundheitliche Vorteile mit sich bringt
Подробнее »»

Useful properties of strawberries: why this berry should be in your diet

Strawberries are not only tasty, but also an extremely useful berry that brings many health benefits
Подробнее »»

Полезные свойства клубники: почему эта ягода должна быть в вашем рационе

Клубника – это не только вкусная, но и очень полезная ягода, которая приносит множество преимуществ для здоровья
Подробнее »»

Корисні властивості полуниці: чому ця ягода повинна бути у вашому раціоні

Полуниця – це не лише смачна, але й надзвичайно корисна ягода, що приносить безліч переваг для здоров’я
Подробнее »»

Неожиданная причина «тумана в голове»: предупреждение для женщин

Многие женщины время от времени испытывают так называемый туман в голове – это ощущение, когда разум кажется затуманенным, трудно сосредоточиться, и кажется, что окружающий мир становится менее понятным
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua