03.05 - 16:26

У найглибшому місці Землі виявили заборонені забруднювачі


 

У найглибшому місці Землі виявили заборонені забруднювачі

Останні десятиліття вчені постійно попереджають про екологічну катастрофу, на порозі якої стоїть людство.

Нове дослідження стало доказом того, що антропогенні забруднювачі були виявлені навіть в одному з найвіддаленіших і найглибших місць на Землі, пише Science Alert.
У новому дослідженні вчені вивчили западину Атакама, найглибша точка якої сягає близько 8000 метрів у Тихому океані. Вчені зі Стокгольмського університету зосередилися на вивченні ринви Атаками, що знаходиться на глибині близько 6 000 метрів, що можна порівняти з висотою Гімалаїв

У ході дослідження вчені зібрали відкладення з 5 ділянок траншеї на глибині від 2500 до 8085 метрів. Кожен зразок був розділений на 5 шарів, від поверхневих відкладень до глибших шарів мулу. Далі вчені вивчили зразки та виявили у кожному з них ПХД, поліхлоровані дифеніли.

Зазначимо, що ПХД вироблялися у великих кількостях з 1930 по 1970-і роки, в основному в північній півкулі, та використовувалися у виготовленні електрообладнання, фарб, рідин для охолодження та багатьох інших продуктах. Вже в 1960-х роках дослідники з'ясували, що використання ПХД завдає непоправної шкоди морському життю, що призвело до майже глобальної заборони в середині 1970-х роках. Втім, сьогодні дослідники з'ясували, що цих 30 років вистачило для того, щоб ПХД було виявлено в одному із найглибших місць на Землі.

Основна проблема полягає в тому, що на руйнування ПХД потрібні десятиліття, вони можуть переміщатися на великі відстані та поширюватися на місця, далекі від того, де вони вперше були ізольовані. Тепер дослідники виявили, що вони продовжують циркулювати з океанськими течіями, вітрами та річками.

Вчені виявили, що в досліджуваній зоні, океанічні течії виносять на поверхню холодні та багаті на поживні речовини води. Що свідчить про наявність великої кількості планктону – крихітних організмів на дні харчового ланцюга в океанах. Коли ці організми вмирають, їхні клітини опускаються на дно океану, забираючи з собою такі забруднювачі, як ПХД. Проблема полягає в тому, що останній погано розчиняється у воді, внаслідок чого пов'язується з тканинами, багатими жиром та іншими частинками живих або навіть мертвих організмів, зокрема і планктону.

Вчені відзначають, що такі відкладення містять безліч залишків мертвих рослин і тварин, а тому вони є важливим стоком для таких забруднювачів, як ПХД. До того ж вчені припускають, що більша частина всіх ПХД, викинутих в атмосферу у 20 столітті, зберігаються саме на дні океану.

Впадина Атакама діє як лійка, що збирає шматочки мертвих рослин і тварин, званих "органічним вуглецем", які з часом опускаються на дно океану. У жолобі западини багато живності, а мікроби згодом розкладають органічний вуглець у мулі морського дна.

Під час дослідження вчені виявили, що органічний вуглець у найглибших місцях западини Атакама виявився більш розкладеним, ніж той, що знаходився в дрібніших місцях. Проте водночас дослідники виявили, що у найбільших глибинах перебувають вищі концентрації ПХД на грам органічного вуглецю.

Результати дослідження також свідчать, що органічний вуглець у буровому розчині розкладався легше, ніж ПХД, які згодом накопичуються в траншеї.

https://sundaynews.info/

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Es wurden versteckte Anzeichen einer Fettlebererkrankung entdeckt

Wissenschaftler des Instituts für medizinische Forschung berichten über die Entdeckung subtiler Anzeichen einer Fettlebererkrankung bei einer erheblichen Anzahl von Patienten.
Подробнее »»

Ujawniono ukryte objawy stłuszczenia wątroby

Naukowcy z Instytutu Badań Medycznych donoszą o wykryciu subtelnych objawów stłuszczeniowej choroby wątroby u znacznej liczby pacjentów.
Подробнее »»

Виявлено приховані ознаки жирової хвороби печінки

Вчені з Інституту медичних досліджень повідомляють про виявлення непомітних ознак жирової хвороби печінки у значній кількості пацієнтів.
Подробнее »»

Выявлены скрытые признаки жировой болезни печени

Ученые из Института медицинских исследований сообщают об обнаружении незаметных признаков жировой болезни печени у большинства пациентов.
Подробнее »»

Какой корм для собак лучше: сухой или консервированный?

Питание играет важную роль в жизни каждого питомца, и выбирая зоотовары в интернет магазине, нужно учесть множество факторов, включая возраст, состояние здоровья и предпочтения вашей собаки
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua