20.10 - 10:33

Вчені з'ясували, як смуги пов'язані з поганим характером риб-клоунів


 

Вчені з'ясували, як смуги пов'язані з поганим характером риб-клоунів

Води коралових рифів є буйною візуальною різноманітністю тропічних риб, поліпів і анемонів.

Вчені давно вивчають соціальні зв'язки у цій морській системі, проте досі не знають, як певні кольори та колірні візерунки впливають на взаємодії між видами у співтоваристві коралових видів, пише Blue Ocean.

У новому дослідженні міжнародна група морських біологів з Окінавського інституту науки та технологій (OIST), Університету Рюкюс та Інституту клітинної та органічної біології зосередилася на вивченні взаємозв'язку риб-клоунів та їх господарів-анемонів. Вчені цілий рік спостерігали за поведінкою цих риб у польових умовах у п'яти різних місцях, які є частиною островів Сакасамі в архіпелазі Рюкю.

За словами автора дослідження Кіна Хіяші, вони з колегами припустили, що візуальні візерунки риби-клоуна пов'язані з частотою її агресивної поведінки у співтоваристві коралових рифів, і вирішили перевірити цю теорію. Усього існує 28 видів риб-клоунів, проте вчені зосередили свої спостереження на клоуні Оцелляріса (Amphiprion ocellaris). Цей вид багато в чому став відомим завдяки популярному мультфільму "У пошуках Немо", який вийшов на екрани 2003 року.

У кожному з п'яти районів, що вивчаються, вчені простежили взаємозв'язок цих риб-клоунів та їх господарів, гігантських актиній Stichodactyla gigantea, на глибині до двох метрів. Під час дослідження вчені зняли поведінку Оцелярісів і розділили їх на три умовні групи — з вертикальними смугами, горизонтальними смугами та інші (наприклад, риби-метелики).
Під час досліджень вчені зауважили, що серед риб, що ховаються в анемонах, можуть бути "постояльці" з плямами або горизонтальними смугами, проте вертикальні смуги зустрічалися лише у риб-резидентів. За словами Хіяші, вони з колегами припустили, що риби-клоуни з вертикальними смугами грали в цьому співтоваристві роль якогось воротаря.

Щоб перевірити свою гіпотезу, біологи розмістили низку пластикових макетів риб поблизу господаря-анемона. Ці іграшкові риби-приманки мали або білі горизонтальні або вертикальні смуги.

Біологам вдалося задокументувати, що риби-резиденти агресивно реагували на приманки з білими вертикальними і горизонтальними смугами. Проте агресія стосовно перших мала велику тривалість. Цей експеримент пояснив ученим, чому риби з горизонтальними смугами не ховалися в актинії, а знаходили притулок у навколишніх коралах.

Вчені виявили, що лише 39% вивчених анемонів використовувалися рибами як притулок, тоді як 100% коралів ставали укриттям риб інших видів. Дослідники припускають, що це пов'язане з агресивністю риб-резидентів.

Біологи припускають, що на агресивність риб-клоунів впливають їх візуальні уподобання та візерунок на тілах риб, по суті, є сигналом для агресивної атаки. Проте вченим ще доведеться дізнатися, як саме риби-клоуни розпізнають візуальні сигнали.

https://sundaynews.info/

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Es wurden versteckte Anzeichen einer Fettlebererkrankung entdeckt

Wissenschaftler des Instituts für medizinische Forschung berichten über die Entdeckung subtiler Anzeichen einer Fettlebererkrankung bei einer erheblichen Anzahl von Patienten.
Подробнее »»

Ujawniono ukryte objawy stłuszczenia wątroby

Naukowcy z Instytutu Badań Medycznych donoszą o wykryciu subtelnych objawów stłuszczeniowej choroby wątroby u znacznej liczby pacjentów.
Подробнее »»

Виявлено приховані ознаки жирової хвороби печінки

Вчені з Інституту медичних досліджень повідомляють про виявлення непомітних ознак жирової хвороби печінки у значній кількості пацієнтів.
Подробнее »»

Выявлены скрытые признаки жировой болезни печени

Ученые из Института медицинских исследований сообщают об обнаружении незаметных признаков жировой болезни печени у большинства пациентов.
Подробнее »»

Какой корм для собак лучше: сухой или консервированный?

Питание играет важную роль в жизни каждого питомца, и выбирая зоотовары в интернет магазине, нужно учесть множество факторов, включая возраст, состояние здоровья и предпочтения вашей собаки
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua