20.10 - 10:33

Вчені з'ясували, як смуги пов'язані з поганим характером риб-клоунів


 

Вчені з'ясували, як смуги пов'язані з поганим характером риб-клоунів

Води коралових рифів є буйною візуальною різноманітністю тропічних риб, поліпів і анемонів.

Вчені давно вивчають соціальні зв'язки у цій морській системі, проте досі не знають, як певні кольори та колірні візерунки впливають на взаємодії між видами у співтоваристві коралових видів, пише Blue Ocean.

У новому дослідженні міжнародна група морських біологів з Окінавського інституту науки та технологій (OIST), Університету Рюкюс та Інституту клітинної та органічної біології зосередилася на вивченні взаємозв'язку риб-клоунів та їх господарів-анемонів. Вчені цілий рік спостерігали за поведінкою цих риб у польових умовах у п'яти різних місцях, які є частиною островів Сакасамі в архіпелазі Рюкю.

За словами автора дослідження Кіна Хіяші, вони з колегами припустили, що візуальні візерунки риби-клоуна пов'язані з частотою її агресивної поведінки у співтоваристві коралових рифів, і вирішили перевірити цю теорію. Усього існує 28 видів риб-клоунів, проте вчені зосередили свої спостереження на клоуні Оцелляріса (Amphiprion ocellaris). Цей вид багато в чому став відомим завдяки популярному мультфільму "У пошуках Немо", який вийшов на екрани 2003 року.

У кожному з п'яти районів, що вивчаються, вчені простежили взаємозв'язок цих риб-клоунів та їх господарів, гігантських актиній Stichodactyla gigantea, на глибині до двох метрів. Під час дослідження вчені зняли поведінку Оцелярісів і розділили їх на три умовні групи — з вертикальними смугами, горизонтальними смугами та інші (наприклад, риби-метелики).
Під час досліджень вчені зауважили, що серед риб, що ховаються в анемонах, можуть бути "постояльці" з плямами або горизонтальними смугами, проте вертикальні смуги зустрічалися лише у риб-резидентів. За словами Хіяші, вони з колегами припустили, що риби-клоуни з вертикальними смугами грали в цьому співтоваристві роль якогось воротаря.

Щоб перевірити свою гіпотезу, біологи розмістили низку пластикових макетів риб поблизу господаря-анемона. Ці іграшкові риби-приманки мали або білі горизонтальні або вертикальні смуги.

Біологам вдалося задокументувати, що риби-резиденти агресивно реагували на приманки з білими вертикальними і горизонтальними смугами. Проте агресія стосовно перших мала велику тривалість. Цей експеримент пояснив ученим, чому риби з горизонтальними смугами не ховалися в актинії, а знаходили притулок у навколишніх коралах.

Вчені виявили, що лише 39% вивчених анемонів використовувалися рибами як притулок, тоді як 100% коралів ставали укриттям риб інших видів. Дослідники припускають, що це пов'язане з агресивністю риб-резидентів.

Біологи припускають, що на агресивність риб-клоунів впливають їх візуальні уподобання та візерунок на тілах риб, по суті, є сигналом для агресивної атаки. Проте вченим ще доведеться дізнатися, як саме риби-клоуни розпізнають візуальні сигнали.

https://sundaynews.info/

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Nützliche Eigenschaften von Erdbeeren: Warum diese Beere in Ihrer Ernährung enthalten sein sollte

Erdbeeren sind nicht nur lecker, sondern auch eine äußerst nützliche Beere, die viele gesundheitliche Vorteile mit sich bringt
Подробнее »»

Useful properties of strawberries: why this berry should be in your diet

Strawberries are not only tasty, but also an extremely useful berry that brings many health benefits
Подробнее »»

Полезные свойства клубники: почему эта ягода должна быть в вашем рационе

Клубника – это не только вкусная, но и очень полезная ягода, которая приносит множество преимуществ для здоровья
Подробнее »»

Корисні властивості полуниці: чому ця ягода повинна бути у вашому раціоні

Полуниця – це не лише смачна, але й надзвичайно корисна ягода, що приносить безліч переваг для здоров’я
Подробнее »»

Неожиданная причина «тумана в голове»: предупреждение для женщин

Многие женщины время от времени испытывают так называемый туман в голове – это ощущение, когда разум кажется затуманенным, трудно сосредоточиться, и кажется, что окружающий мир становится менее понятным
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua