15.08 - 19:43

Вчені дізналися, як з'являються скам'янілості тварин


 

Вчені дізналися, як з'являються скам'янілості тварин

Нове дослідження вчених із Лестерського університету, Великобританія, змінило уявлення наукової спільноти про те, як формуються скам'янілості м'яких тканин стародавніх тварин, повідомляє Forbes.

Більшість скам'янілостей стародавніх тварин, які знаходять вчені, є застиглими в камені останками твердих тканин — кісток і зубів. Але іноді вченим щастить, і вони знаходять окрім твердих тканин, ще й м'які – шкіру, м'язи та внутрішні органи. Це означає, що якісь особливі умови допомогли цим м'яким тканинам перетвориться на скам'янілість і зберегтися до наших днів.

Але вчених непокоїло одне питання: чому деякі внутрішні органи стародавніх живих істот перетворюються на скам'янілість частіше, ніж інші? Вчені з Лестерського університету знайшли одну з можливих відповідей на цю загадку.

Для того, щоб знайти відповідь на питання, що давно цікавить, вчені вивчили хімічні реакції, які відбуваються в тілі гниючої риби протягом 2,5 місяців.

"Один із найкращих способів перетворення м'яких тканин на скам'янілість є їх перетворення на мінерал апатит (фосфат кальцію). Вчені багато років вивчали цей процес перетворення і намагалися зрозуміти, як він відбувається. Єдине, що стало відомо точно, це те, що деякі внутрішні органи перетворюються на скам'янілості набагато частіше, ніж інші. У процесі нашого нового дослідження у нас був огидний і смердючий експеримент із рибою, що гниє, але нам вдалося зробити цікаве відкриття", — говорить Томас Клементс з Лестерського університету.

У процесі дослідження вчені з'ясували, що особлива хімія тканин стає причиною того, з якою ймовірністю внутрішні органи перетворяться на скам'янілість.

"Всі органи розкладаються однаково, але, щоб вони перетворилися на скам'янілість, їх кислотність повинна бути нижчою від порогового значення", — каже Клементс.

Дослідження показало, що за такого рівня кислотності починається процес перетворення деяких м'яких тканин на камінь. Вчені вважають, що система травлення найчастіше досягає необхідного рівня кислотності і її тканини частіше перетворюються на камінь і добре зберігаються.
"Деяким людям здається дивним те, що ми спостерігали кілька місяців за рибою, що гниє, але для палеонтологів важливо розуміти, як відбувається процес розкладання, щоб з'ясувати, які тканини тварини швидше за все, скам'яніють і як вони будуть виглядати в майбутньому.

Наші результати дають можливість відповісти на питання щодо того, чому часто у стародавніх тварин добре зберігається, наприклад, кишечник і ніколи не перетворюється на камінь печінка", — каже Сара Гебботт із Лестерського університету.

https://sundaynews.info/

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Nützliche Eigenschaften von Erdbeeren: Warum diese Beere in Ihrer Ernährung enthalten sein sollte

Erdbeeren sind nicht nur lecker, sondern auch eine äußerst nützliche Beere, die viele gesundheitliche Vorteile mit sich bringt
Подробнее »»

Useful properties of strawberries: why this berry should be in your diet

Strawberries are not only tasty, but also an extremely useful berry that brings many health benefits
Подробнее »»

Полезные свойства клубники: почему эта ягода должна быть в вашем рационе

Клубника – это не только вкусная, но и очень полезная ягода, которая приносит множество преимуществ для здоровья
Подробнее »»

Корисні властивості полуниці: чому ця ягода повинна бути у вашому раціоні

Полуниця – це не лише смачна, але й надзвичайно корисна ягода, що приносить безліч переваг для здоров’я
Подробнее »»

Неожиданная причина «тумана в голове»: предупреждение для женщин

Многие женщины время от времени испытывают так называемый туман в голове – это ощущение, когда разум кажется затуманенным, трудно сосредоточиться, и кажется, что окружающий мир становится менее понятным
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua