09.07 - 10:47

Як навчити дітей безпечно їздити в громадському транспорті


 

На жаль, сучасний світ таїть чимало небезпек для дитини. Але іноді доводиться відпускати її одну, у тому числі і на громадському транспорті. Щоб мінімізувати ризики для неї, важливо підготувати малюка до поїздок на метро, у трамваї або тролейбусі.

Для початку потрібно повністю вивчити маршрут поїздки разом з дитиною. Для цього необхідно пройти цей шлях кілька разів. Паралельно вказуйте дитині всі можливі небезпеки і правила поведінки. Наприклад, перехрестя, яке потрібно перетнути, йдучи до зупинки. Поговоріть з дитиною про те, що переходячи дорогу на зелене світло, треба бути дуже уважною, тому що це не є гарантією безпеки. Нехай дитина дивиться по сторонах, спочатку ліворуч, потім праворуч, щоб проконтролювати рух машин.

Не потрібно видавати дитині всю необхідну інформацію за один раз - мало того, що вона просто не в змозі її запам'ятати, це до того ж може збентежити і налякати її. А дитина повинна бути спокійною, щоб могла нормально пересуватися і освоїти самостійні подорожі.

Потихеньку раз за разом, пропрацюйте з дитиною всі основні небезпеки шляху і закріпіть їх на практиці. Пару-трійку раз нехай дитина проведе вас по шляху, паралельно розповідаючи, що і як робити, куди йти і т.д.

Після того, як дитина сіла в транспорт, починається другий етап шляху, часто досить непростого.

Розкажіть своєму синові чи доньці, що в трамваї чи автобусі вона повинна стежити за тим, що видно з вікна. Поки вона їздить ще з дорослими, то повинна запам'ятовувати характерні прикмети за вікном: будинки, рекламу, пам'ятники - дитина повинна мати орієнтири. Наприклад, коли вона бачить велику червону будівлю, їй потрібно починати готуватися до виходу.

У метро навчіть дитину уважно слухати оголошення диктора, так як візуальних орієнтирів тут не знайти. Нехай вона намагається уважно слухати оголошення про назву чергової станції. Однак дитині важко весь час перебувати в напрузі і слухати оголошення, а пропустити свою станцію дуже страшно, тому що у дитини є один план поїздки. Якщо вона пропустить свою станцію, то просто не знатиме, як повернутися в пункт призначення. Це змушує лякатися і панікувати. Тому, якщо дитина збилася, вона повинна запитати у дорослого, яка зараз станція. Поясніть їй, що краще вибирати для питання жінку середнього віку, задавати своє питання чітко і голосно і дякувати за відповідь.

В ідеалі у дитини при собі повинен бути мобільний телефон, за яким батьки можуть контролювати школяра, а сама дитина може попросити допомоги або поради у батьків, зателефонувавши їм у будь-який момент.

Потрібно організувати групу людей, які їдуть в школу або секцію, щоб вони їздили разом - так простіше і безпечніше.

Обов'язково познайомте дитину з правилами поведінки в громадському транспорті: не можна штовхатися ліктями, не варто їсти чи колупатися в носі, голосно сміятися і розмовляти.

 goodhouse.com.ua

Ключевые слова:
Читайте также:

Вчені створили безпохмільну горілку: інноваційний прорив у світі алкогольних напоїв

Група науковців представила новинку, яка може змінити сприйняття споживання алкоголю
Подробнее »»

Wissenschaftler haben den Mythos über die Schädlichkeit frischer Säfte entlarvt: Neue Studien bestätigen ihre wohltuenden Eigenschaften

Eine von Wissenschaftlern durchgeführte Studie hat den weit verbreiteten Mythos widerlegt, dass frische Säfte gesundheitsschädlich sein können
Подробнее »»

Scientists have refuted the myth that fresh juices are harmful: new studies confirm their beneficial properties

A study conducted by a group of scientists has dispelled the popular myth that fresh juices can be harmful to health
Подробнее »»

Ученые опровергли миф о вреде свежих соков: новые исследования подтверждают их полезные свойства

Исследование, проведенное группой ученых, развеяло популярный миф о том, что свежевыжатые соки могут быть вредными для здоровья
Подробнее »»

Вчені спростували міф про шкоду свіжих соків: нові дослідження підтверджують їхні корисні властивості

Дослідження, проведене групою вчених, розвіяло популярний міф про те, що свіжі соки можуть бути шкідливими для здоров’я
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua