04.06 - 15:39

У День турботи українців заохочують піклуватися про найближчих людей під час COVID-19


 

Україно-швейцарський проєкт “Діємо для здоров’я” заснував День турботи про рідних та створив зону турботи в Києві, щоби нагадати українцям піклуватися про близьких старшого віку під час пандемії. Проєкт “Діємо для здоров’я” реалізовується в Україні, щоб зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності українців від неінфекційних захворювань.

В Україні неінфекційні захворювання (НІЗ) — причина 84 % усіх смертей. НІЗ та смертність через них у найближчі десятиліття зростатиме, якщо вже зараз не почати контролювати фактори ризику виникнення неінфекційних захворювань. Проєкт «Діємо для здоров’я» впроваджується, щоб скоротити їх поширеність, зокрема нездорового харчування, недостатньої фізичної активності, вживання тютюну та алкоголю, забруднення повітря.

«Для Міністерства охорони здоров’я України надзвичайно важливо, що у нашій країні активно працюють такі проєкти як “Діємо для здоров’я”. Ми плануємо збільшити кількість профілактичних програм щодо запобігання неінфекційних хвороб, зокрема, це стосується серцево-судинних хвороб, онкологічних тощо. У 2018 році був прийнятий Національний план заходів із протидії неінфекційним захворюванням, який передбачає досягнення конкретних цілей. Однією із них є зниження на 1/3 ризику передчасної смертності від серцево-судинних захворювань, раку, діабету, хронічних респіраторних захворювань та інших НІЗ до 2030 року. Тому Міністерство разом із партнерами, такими як україно-швейцарський проєкт “Діємо для здоров’я” буде докладати зусиль, аби виконати цей план та покращити здоров’я та щоденне життя українців», — розповідає Марта Мельник, державна експертка Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності МОЗ України.

Керівник проєкту «Діємо для здоров’я» Доктор Джума Худоназаров зазначає: «Фокусом нашого проєкту полягає у зменшенні передчасної смертності, захворюваності та інвалідності від таких неінфекційних захворювань, як серцево-судинні захворювання та діабет. Україна має один із найвищих показників смертності від серцево-судинних захворювань у Європі. Майже 35 % чоловіків, які помирають від НІЗ, не досягають 60 років. Проєкт працює за трьома напрямами, які пов’язані із політиками та послугами у сфері охорони здоров’я і взаємодії із населенням для зміни поведінки. Ми винесли проблему НІЗ за межі сектору охорони здоров’я: в основі у нас знаходиться профілактика НІЗ, але із залученням освітніх, соціальних, академічних інституцій, центрів громадського здоров’я, а також роботою із територіальними громадами».

Пріска Депнерінг, заступниця директорки Швейцарського бюро співробітництва в Україні, коментує: «Швейцарська програма співпраці з Україною до 2023 року у сфері охорони здоров’я націлена покращити управління у секторі охорони здоров’я, забезпечувати якісні та доступні медичні послуги, підвищувати медичну грамотність. Неінфекційні захворювання загрожують стійкості та погіршують сталий розвиток України. Тому Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC) підтримала проєкт «Діємо для здоров’я», щоб українці мали сталий доступ до якісних послуг із профілактики та контролю НІЗ на первинній ланці надання медичної допомоги та змінювали свій спосіб життя на більш здоровий».

Люди з неінфекційними захворюваннями більш уразливі до захворювання на COVID-19 і мають вищий ризик померти від ускладнень. В Україні понад 75 % смертей від ускладнень, пов’язаних із COVID-19, спостерігають серед людей старших 60 років. За результатами дослідження, проведеного GRADUS у рамках кампанії «365 днів турботи», люди старшого віку сприймають турботу, як зустрічі (72 %) та спілкування (72 %) зі своїми рідними, а також поради про здоров’я (54%). Водночас 48 % опитаних 25–45 років хочуть більше піклуватися про своїх рідних, аніж зараз, проте їм не вистачає грошей (70 %) та часу (40 %).

Кампанія «365 днів турботи» складається із простих та дієвих порад на кожен день, щоби спростити турботу про рідних. Ці поради можна знайти у соціальних мережах проєкту та Центру громадського здоров’я МОЗ України, а також на сайті кампанії.

У межах кампанії 4 червня з 11:00 до 19:00 у Парку імені Тараса Шевченка кияни та гості міста зможуть безкоштовно зробити унікальну листівку для своїх рідних із турботливою порадою про здоров’я та відправити її у будь-який куточок України.

«Центр громадського здоров’я МОЗ України — партнер у реалізації кампанії “365 днів турботи”. Ми прагнемо показати, що піклуватися про наших батьків, дідусів та бабусь і покращувати їхній стан здоров’я — просто. Як залишатися активними, правильно харчуватися, турбуватися про усі аспекти здоров’я, як фізичного, так і психічного, запобігати неінфекційним захворюванням та вберегтися від COVID-19 — про все це ми щодня публікуємо у соціальних мережах. Ця кампанія надзвичайно важлива для досягнення національних цілей із вакцинації населення від COVID-19, оскільки фокус кампанії зосереджений на людях старшого віку та людях з неінфекційними захворюваннями, які є пріоритетними групами вакцинації», — пояснює Владислав Збанацький, заступник генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Ключевые слова:
Читайте также:

Летние напитки с мятой

Обилие ягод, овощей, фруктов, зелени и жаркая погода – все это летом создает условия для приготовления вкусных и полезных напитков. Если надоела обычная газировка и вода с лимоном, попробуйте новые варианты, в которых есть мята.
Подробнее »»

Шкідливі харчові звички, від яких краще позбутись

Іноді ми навіть не замислюємося над тим, що і в яких кількостях потрапляє всередину організму. А головне – як воно впливає на наше здоров’я.
Подробнее »»

Яйца, кофе, манка - польза и вред вкусных продуктов

Не спешите отказываться от тех или иных продуктов, услышав "страшную" информацию о вреде для организма. Яйца, кофе и манка часто занимают высокий рейтинг в списке продуктов, представляющих опасность для здоровья.
Подробнее »»

Вчені розповіли що значно збільшує ризик деменції

Лише один келих вина на день може призвести до розвитку поширеного типу деменції – хвороби Альцгеймера, а також хвороби Паркінсона. Про це свідчить нове дослідження вчених Оксфордського університету. Його результати були опубліковані у журналі
Подробнее »»

Как справиться с жарой?

Солнце, пляж, лето – это то, о чем мы мечтаем холодной зимой. Однако в жару иногда хочется вернуться к холодной погоде. Что делать, если на улице очень жарко? Как спастись от зноя?
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua