29.10 - 22:48

Нічний ЕЕГ-моніторинг: метод діагностики порушень сну та епілептичних нападів


 

Нічний ЕЕГ-моніторинг: метод діагностики порушень сну та епілептичних нападів

Проблеми зі сном у наш час зустрічаються дуже часто. Але уваги цій темі чомусь приділяється недостатньо. Постійно приймати снодійні, як робе більшість, - не вихід, тому що це не лікування причини. Сьогодні неврологи LC Neuro детальніше розкажуть про нічний ЕЕГ-моніторинг як діагностичний метод при епілепсії та розладах сну.

«Не вдається заснути…», «Часто просинаюся серед ночі…», «Сон не глибокий, відчуваю втомленість…». Це ми чуємо від третини наших пацієнтів. Але ми завжди раді допомогти, тому в LC Neuro можна пройти діагностичну процедуру найвищого рівня - нічний ЕЕГ-моніторинг (відеомоніторинг). Він допоможе дізнатися причини безсоння та епілепсії, а також скласти подальший план лікування.

Це доволі нове дослідження, тому викликає помітний інтерес та безліч запитань, на які сьогодні ми дамо відповідь.

 

Головні особливості процедури

Нічний ЕЕГ-моніторинг - це одночасна фіксація запису біоелектричної активності мозку та відеоданих рухової та поведінкової активності людини. Дані фіксуються поки пацієнт спить вночі протягом 8 годин. Це дозволяє помітити зміни у показниках біоелектричної активності головного мозку у чотирьох станах: перед сном, під час та в період пробудження.

 

У яких випадках показана процедура?

• коли складно заснути;

• пацієнт часто просинається, поки спить;

• сильна сонливість;

• підвищена рухова активність;

• нервові розлади.

Також важливо сказати і про іншу проблему, коли показаний ЕЕГ-моніторинг. Це напади епілепсії під час сну. Як зазначають американські авторитетні нейрофізіологи, подружжя Джибс: одна хвилина запису ЕЕГ під час сну більш ефективно розкаже про епілепсію, ніж година такого ж запису під час денної активності людини. Через те звичайна процедура електроенцефалографії (ЕЕГ) може не принести точного результату. Тому додатковими показаннями до ЕЕГ-моніторингу вночі також є:

• напади епілепсії у нічний час;

• окремі випадки епілептичних нападів вдень;

• затримка психічного або мовного розвитку.

 

Особливості процедури

Нічна ЕЕГ проходить у Центрі неврології та реабілітації при Lytvynenko Clinic у Полтаві. У нашому центрі створені дуже комфортні умови - це палата зі зручним ліжком та нагляд лікаря та медсестри. Перед процедурою пацієнту одягається шапочка та гнучкі електроди, додатково реєструються поліграфічні канали (ЕКГ, електроокулографія). Поліграфічні канали дозволяють уточнити причину нападів та дізнатися, чи наявні артефакти. Це дослідження відбувається згідно протоколу.

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Шум в ушах: о каких нарушениях может сигнализировать этот симптом

Шум в ушах, или тинитус, является неприятным и часто продолжительным симптомом, который может являться признаком различных заболеваний или нарушений в организме
Подробнее »»

Szumy uszne: jakie zaburzenia może sygnalizować ten objaw

Dzwonienie w uszach, czyli szumy uszne, to nieprzyjemny i często długotrwały objaw, który może być oznaką różnych chorób lub zaburzeń w organizmie
Подробнее »»

Tinnitus: What Disorders Can This Symptom Signal

Tinnitus, or ringing in the ears, is an unpleasant and often persistent symptom that can be a sign of various diseases or disorders in the body
Подробнее »»

Шум у вухах: про які порушення може сигналізувати цей симптом

Шум у вухах, або тинітус, є неприємним і часто тривалим симптомом, який може бути ознакою різних захворювань або порушень у організмі
Подробнее »»

Signs of a Heart Attack in Women: Important Information for Everyone

Heart disease is one of the biggest health threats, and a heart attack is a major cause of death among women worldwide
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua