20.10 - 15:58

«Фестал» або «Панкреатин» – що краще


 

“Фестал” або “Панкреатин” – що краще. Порівняємо

Проблеми травлення турбують приблизно 8 людей із 10. Це може бути тимчасовий дискомфорт від перевантаження шлунка їжею, або хронічні патології, що потребують тривалого лікування. В кожному окремому випадку лікар призначає препарат, а частіше – групу ферментативних ліків, з яких пацієнт обирає найбільш доступний для себе варіант.

Якщо відбувається саме так, і пацієнт може в аптеці самостійно обрати ліки для покращенні травлення, найчастіше вибір припадає на “Фестал” або “Панкреатин”. Це найбільш доступні та відомі препарати. Та чи є між ними різниця? Треба оцінити переваги та недоліки кожного з них, щоб зробити остаточний висновок.

 

Порівняння

Обидва препарати відносяться до категорії ферментних. Однак вони не є аналогами один одного, оскільки вони мають різні діючі речовини, точніше склад “Фесталу” значно ширший. Він містить геміцелюлозу та компоненти жовчі, також концентрація інших складових набагато більша, ніж у “Панкреатині”.

Навіть склад оболонок цих лікарських засобів не схожий, хоча кожна з них забезпечує захист від шлункового соку.

Лише по складу ліків не можна робити висновок стосовно того, які з них краще. Варто брати до уваги стан пацієнта, бо більше ферментів – не завжди корисніше для хворої людини. При наявності алергії на будь-який препарат, варто відмовитися від його використання, та обрати інший.

 

Переваги та недоліки

“Панкреатин” присутній на фармацевтичному ринку все давно. За цей час він доказав свою ефективність, позбавивши мільйони пацієнтів від проявів хронічного панкреатиту. У нього є немало переваг:

• невелика ціна;

• мала кількість побічних явищ;

• наявність в кожній аптеці.

Але є у препарата і недоліки, серед яких вірогідний прояв алергічної реакції та низька активність ферментів при мінімальному дозуванні.

“Фестал” теж має свої переваги та недоліки. Серед переваг:

• комплексна дія на систему травлення;

• висока активність діючих речовин;

• швидке позбавлення від метеоризму;

• жовчогінний ефект, що допомагає засвоєнню жиророзчинних вітамінів.

Однак наявність у складі додаткових активних інгредієнтів поширює і список протипоказань для прийому “Фестала”. Серед них:

• гострий панкреатит;

• порушення функції печінки;

• закупорка проток жовчного міхура або його нагноєння.

Також препарат має більшу вірогідність прояву побічних явищ, найчастіше – діареї.

 

Висновок

Незважаючи на деякі несхожі якості двох препаратів, лікарі відзначають майже аналогічні результати від лікування ними. Позитивна динаміка спостерігається після прийому обох засобів. Однак є деякі нюанси, про які варто пам’ятати. При наявності проблем з підшлунковою залозою краще віддати перевагу “Фесталу”. Також його рекомендують використовувати після вживання жирної їжі.

А при хронічному панкреатиті краще зупинити вибір на “Панкреатині”, що містить виключно ферменти підшлункової залози.

Також не можна забувати про індивідуальні особливості організму, які іноді не залишають права вибору.

Взагалі ліків для покращенні травлення існує немало. Достатньо подивитися на асортимент https://apteka-ds.com.ua/catalog/preparaty-dlya-travnoyi-systemy/preparaty-dlya-pokrashchennya-travlennya, як стане зрозуміло, що кожен пацієнт з певною проблемою зможе підібрати препарат, що підходить для кожного окремого випадка.

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Книги об интернет-трейдинге: как выбрать интересные и полезные издания

Сегодня все больше людей отдают предпочтение интернет-трейдинга
Подробнее »»

Морковный суп

Морковный суп с богатым, насыщенным вкусом!
Подробнее »»

США предсказывают появление вакцины от коронавируса перед Рождеством

Надежды на первую волну вакцинации до конца 2020 года усилились после того, как американская фирма Moderna заявила, что в понедельник подает заявку на экстренное разрешение на вакцину COVID-19 в США и Европе.
Подробнее »»

Чай с куркумой

Согревающий чай из куркумы и имбиря с апельсином и лимоном.
Подробнее »»

Как покончить с избыточным выделением слюны

Слюна абсолютно необходима для дезинфекции и увлажнения полости рта, а также пищеварительных процессов, но порой слюнные железы работают чересчур активно.
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua