14.11 - 09:00

Превентивна медицина – попереджуй та контролюй


 

Вже історично склалося, що людина звертається до лікаря тоді, коли має певну проблему. Як тільки з’являються ті або інші фізичні прояви, що заважають спокійно жити, ми починаємо шукати спеціаліста, той вже скаже, як діяти далі. Так виглядає класична медицина, яка допомагає «відремонтувати» наше тіло. Але зараз поступово розповсюджується новий тренд: слідкувати за своїм здоров’ям повсякчасно. Логіка дуже проста: для чого чекати проблем, якщо можна їх попередити? Серцево-судинні та системні хвороби, пухлини – всі вони розвиваються не за один день, але час відіграє чималу роль. На ранніх стадіях більшість з цих захворювань можна успішно вилікувати або зупинити, на пізніх, на жаль, дуже часто можна лише поліпшити симптоми.

Саме тому все більше уваги приділяється розвитку так званої превентивної медицини, що покликана завчасно діагностувати певну хворобу. Результати чекапу (комплексної превентивної діагностики) дозволяють звернутися до лікаря раніше, аніж організм почне відчутно реагувати на проблему, і, отже, швидше обрати стратегію лікування. Програму чекапу підбирають лікарі, враховуючи основні фактори ризику, вікові категорії, стать людини. Таке комплексне обстеження, яке стає все більш популярним у медичних закладах, є цінним в першу чергу для самої людини, адже вона може успішно контролювати своє здоров’я. Прикладом може слугувати розроблена медичною лабораторією онлайн платформа. Відвідувачі самостійно проходять тести, які дозволяють оцінити ризик певного захворювання (інфаркт та інсульт, рак простати, діабет), після чого можна отримати усю необхідну інформацію про причини, профілактику та програму чекапу щодо цього захворювання.

Чому це потрібно?

Лікарі наводять сумну статистику – кожний сьомий чоловік в Україні від 50 років з виявленою онкопатологією хворий на рак передміхурової залози (рак простати). І це – тільки офіційно діагностовані випадки із Національного реєстру раку. За даними Інституту серця МОЗ України в середньому на рік фіксується приблизно 50 тисяч випадків інсульту і близько 100 тисяч – інфарктів. 80% випадків захворювання цукровим діабетом другого типу (ЦД-2) можна уникнути у випадку вчасного діагностування. Ці дані є дуже показовими – переважна більшість йде до лікаря тоді, коли вже дійсно зрозуміло, що тілу зле. Але існують різноманітні діагностичні методи, які дозволяють отримати цінні дані набагато раніше, аніж з’являться навіть тільки перші прояви.

Запобігати, а не ризикувати

Наприклад, одна з головних причин розвитку серцево-судинних захворювань – це атеросклероз – утворення так званих «бляшок» на внутрішніх стінках судин. Ці «бляшки» - результат відкладення холестерину та інших ліпідів на внутрішній оболонці артерій. У нормі холестерин є життєво необхідною для нашого тіла речовиною, але порушення обміну речовин призводить до збільшення відсотку холестерину. Відбувається поступове звуження просвіту судин, кров все гірше циркулює, погіршується загальний стан організму. У деяких випадках відбувається закупорювання таких судин, що й призводить до інфаркту (серцеві судини) або інсульту (судини мозку).

Задля профілактики людям віком від 40 років бажано раз на рік здавати ліпідограму та контролювати її результати. Ліпідограма визначає вміст не тільки холестерину, але й інших ліпідів у крові, що дозволяє вчасно діагностувати їх підвищення та обрати лікувальну стратегію. Навіть проста корекція способу життя дозволяє істотно знизити ризик інфарктів та інсультів.

Контроль ракових захворювань

Інша проблема, яка є дуже нагальною – рак. На жаль, часто його діагностують на тій стадії, коли необхідно серйозне оперативне та медикаментозне лікування. У деяких випадках хвороба розвивається настільки, що ракова пухлина починає давати метастази у інші органи, що значно погіршує прогноз.
Із раком простати до лікарів  часто звертаються вже тоді, коли хвороба досить відчутна. Але діагностувати його можна набагато раніше, відстежуючи так званий простат-специфічний антиген. Цей білок синтезує передміхурова залоза, тож зростання його показників вказує на проблеми із залозою, що, до речі, є важливим показником загалом. Підвищення рівня антигену може сигналізувати не тільки про рак, але і про появу доброякісної пухлини або простатиту. Тож переоцінити важливість цього діагностичного тесту неможливо. Саме тому контроль простат-специфічного антигену рекомендується усім чоловікам віком від 45 років.

Вчасна діагностика – запорука повноцінного життя

Ще одна хвороба, розвиток якої можна попередити за допомогою ранньої діагностики – цукровий діабет.

Цукровий діабет першого типу, який зазвичай виникає у дітей або юнаків, діагностується у віці 10-30 років: інсулін майже або взагалі не виробляється підшлунковою залозою.

Цукровий діабет другого типу – найпоширеніша форма діабету: інсулін виробляється у достатній кількості, але клітини його просто не сприймають..
Гестаційний діабет, або діабет вагітних, виникає під час вагітності і має негативні наслідки як для матері, так і для дитини.

Діагностувати діабет та, якщо потрібно, контролювати його, допоможе тест на глікований гемоглобін та рівень глюкози у крові. Ці показники є дуже інформативними та дозволяють вчасно скоригувати спосіб життя, знижуючи негативні наслідки хвороби.

Ключевые слова:
Читайте также:

Десять причин не отказываться от сливочного масла

Сливочное масло богато антиоксидантами.
Подробнее »»

Пять простых способов исправить плохую карму

Плохая карма может снизить вашу энергию и удерживать вас на уровне низких вибраций.
Подробнее »»

Как отжимают натуральное сыродавленное масло на дубовом прессе – история Hello Organic 1 часть

Vegetarian поговорил с Ольгой и Вячеславом Сафонцевыми, создателями сыродавленного масла Hello Organic о том, как готовится правильное масло, что не так с рафинированным подсолнечным и как общий бизнес способствует процветанию семьи.
Подробнее »»

С чем носить жакет, чтобы выглядеть стильно 

Позаимствовав из мужского гардероба пиджаки, женщины стали носить их с брюками, а чуть позже с юбками и платьями.
Подробнее »»

Как быстро похудеть перед праздниками

Если вы только что обнаружили, что платье стало слишком маленьким? Мы знаем, как быстро вернуться к идеальной фигуре.
Подробнее »»

Читайте также:
25.09 - 07:08

В Мюнхене стартовал фестиваль пива Oktoberfest

Пить и веселиться, раздеваться можно, а воровать кружки и фотографировать людей - нет
Подробнее »»

25.09 - 06:07

Медики объяснили, в чем польза коричневого риса

Коричневый рис защищает от смертельной болезни мозга
Подробнее »»

25.09 - 05:32

Иголки в клубнике, бананах и яблоках: скандал в магазинах Австралии

Полиция в австралийском штате Новый Южный Уэльс подтвердила, что в яблоках и бананах были найдены швейные иглы. Раньше они были обнаружены в клубнике.
Подробнее »»

25.09 - 05:08

Слабоумие и загрязнение воздуха: есть ли связь

Мы уже неоднократно слышали, что загрязненный городской воздух негативно сказывается на работе легких и сердца. Однако исследователи выявили, что высокие уровни загрязнения воздуха могут также стать причиной развития деменции – то есть, приобретенно
Подробнее »»

25.09 - 04:24

Не по стандарту: что такое бодишейминг и его психология

Осуждение чужой внешности – это грубое нарушение личных границ другого человека.
Подробнее »»

25.09 - 04:07

От этих продуктов сильнее всего окрашиваются зубы

После приема пищи, содержащей красители, зубы приобретают желтоватый или коричневатый оттенок.
Подробнее »»

24.09 - 23:49

Какие продукты вызывают неприятный запах тела

Исследователи рассказали об особенностях рациона.
Подробнее »»

24.09 - 23:06

7 необходимых привычек для создания красивого тела

Мотивация
Подробнее »»

24.09 - 22:37

Электронные сигареты могут повышать риск рака легких

Продолжаются споры относительно безопасности электронных сигарет и степени их вреда по сравнению с обычными сигаретами. Противники электронных устройств ссылаются на последнее исследование, которое говорит о связи вейпов и рака легких.
Подробнее »»

24.09 - 22:09

Меняем привычки ради…похудения

Говорят, чтобы похудеть, совсем не обязательно придерживаться строгой диеты, достаточно просто поменять привычки. К тому же, смена привычек может помочь изменить жизнь к лучшему. Так почему бы не попробовать?!
Подробнее »»

24.09 - 21:30

NASA за два дня обнаружило две планеты, похожие на Землю

Спутник Американского космического агентства TESS за два дня нашёл две похожие на Землю планеты за пределами Солнечной системы.
Подробнее »»

24.09 - 21:08

Найдено неожиданное средство для предотвращения выпадения волос

Миллионы мужчин, которые страдают от облысения, могут извлечь выгоду от втирания в кожу головы масла сандалового дерева, утверждают ученые из Германии.
Подробнее »»

24.09 - 20:36

Втирание этого масла в голову избавляет от облысения

Втирание масла сандалового дерева в кожу головы может стимулировать повторный рост волос.
Подробнее »»

24.09 - 20:08

Дешево и действенно: 9 салонных SPA-процедур, которые ты сможешь сделать дома

Ответ лежит на поверхности: SPA-процедуры в домашних условиях. Мы поделимся с тобой своими любимыми бодрящими и согревающими процедурами, в основе которых лежат основные компоненты салонного SPA-ухода: скрабы, масла, травы и камни.
Подробнее »»

24.09 - 19:47

Эти существа распространяют опасные болезни по всему мирую.

Эксперты рассказали о важности здорового сна.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...