14.11 - 09:00

Превентивна медицина – попереджуй та контролюй


 

Вже історично склалося, що людина звертається до лікаря тоді, коли має певну проблему. Як тільки з’являються ті або інші фізичні прояви, що заважають спокійно жити, ми починаємо шукати спеціаліста, той вже скаже, як діяти далі. Так виглядає класична медицина, яка допомагає «відремонтувати» наше тіло. Але зараз поступово розповсюджується новий тренд: слідкувати за своїм здоров’ям повсякчасно. Логіка дуже проста: для чого чекати проблем, якщо можна їх попередити? Серцево-судинні та системні хвороби, пухлини – всі вони розвиваються не за один день, але час відіграє чималу роль. На ранніх стадіях більшість з цих захворювань можна успішно вилікувати або зупинити, на пізніх, на жаль, дуже часто можна лише поліпшити симптоми.

Саме тому все більше уваги приділяється розвитку так званої превентивної медицини, що покликана завчасно діагностувати певну хворобу. Результати чекапу (комплексної превентивної діагностики) дозволяють звернутися до лікаря раніше, аніж організм почне відчутно реагувати на проблему, і, отже, швидше обрати стратегію лікування. Програму чекапу підбирають лікарі, враховуючи основні фактори ризику, вікові категорії, стать людини. Таке комплексне обстеження, яке стає все більш популярним у медичних закладах, є цінним в першу чергу для самої людини, адже вона може успішно контролювати своє здоров’я. Прикладом може слугувати розроблена медичною лабораторією онлайн платформа. Відвідувачі самостійно проходять тести, які дозволяють оцінити ризик певного захворювання (інфаркт та інсульт, рак простати, діабет), після чого можна отримати усю необхідну інформацію про причини, профілактику та програму чекапу щодо цього захворювання.

Чому це потрібно?

Лікарі наводять сумну статистику – кожний сьомий чоловік в Україні від 50 років з виявленою онкопатологією хворий на рак передміхурової залози (рак простати). І це – тільки офіційно діагностовані випадки із Національного реєстру раку. За даними Інституту серця МОЗ України в середньому на рік фіксується приблизно 50 тисяч випадків інсульту і близько 100 тисяч – інфарктів. 80% випадків захворювання цукровим діабетом другого типу (ЦД-2) можна уникнути у випадку вчасного діагностування. Ці дані є дуже показовими – переважна більшість йде до лікаря тоді, коли вже дійсно зрозуміло, що тілу зле. Але існують різноманітні діагностичні методи, які дозволяють отримати цінні дані набагато раніше, аніж з’являться навіть тільки перші прояви.

Запобігати, а не ризикувати

Наприклад, одна з головних причин розвитку серцево-судинних захворювань – це атеросклероз – утворення так званих «бляшок» на внутрішніх стінках судин. Ці «бляшки» - результат відкладення холестерину та інших ліпідів на внутрішній оболонці артерій. У нормі холестерин є життєво необхідною для нашого тіла речовиною, але порушення обміну речовин призводить до збільшення відсотку холестерину. Відбувається поступове звуження просвіту судин, кров все гірше циркулює, погіршується загальний стан організму. У деяких випадках відбувається закупорювання таких судин, що й призводить до інфаркту (серцеві судини) або інсульту (судини мозку).

Задля профілактики людям віком від 40 років бажано раз на рік здавати ліпідограму та контролювати її результати. Ліпідограма визначає вміст не тільки холестерину, але й інших ліпідів у крові, що дозволяє вчасно діагностувати їх підвищення та обрати лікувальну стратегію. Навіть проста корекція способу життя дозволяє істотно знизити ризик інфарктів та інсультів.

Контроль ракових захворювань

Інша проблема, яка є дуже нагальною – рак. На жаль, часто його діагностують на тій стадії, коли необхідно серйозне оперативне та медикаментозне лікування. У деяких випадках хвороба розвивається настільки, що ракова пухлина починає давати метастази у інші органи, що значно погіршує прогноз.
Із раком простати до лікарів  часто звертаються вже тоді, коли хвороба досить відчутна. Але діагностувати його можна набагато раніше, відстежуючи так званий простат-специфічний антиген. Цей білок синтезує передміхурова залоза, тож зростання його показників вказує на проблеми із залозою, що, до речі, є важливим показником загалом. Підвищення рівня антигену може сигналізувати не тільки про рак, але і про появу доброякісної пухлини або простатиту. Тож переоцінити важливість цього діагностичного тесту неможливо. Саме тому контроль простат-специфічного антигену рекомендується усім чоловікам віком від 45 років.

Вчасна діагностика – запорука повноцінного життя

Ще одна хвороба, розвиток якої можна попередити за допомогою ранньої діагностики – цукровий діабет.

Цукровий діабет першого типу, який зазвичай виникає у дітей або юнаків, діагностується у віці 10-30 років: інсулін майже або взагалі не виробляється підшлунковою залозою.

Цукровий діабет другого типу – найпоширеніша форма діабету: інсулін виробляється у достатній кількості, але клітини його просто не сприймають..
Гестаційний діабет, або діабет вагітних, виникає під час вагітності і має негативні наслідки як для матері, так і для дитини.

Діагностувати діабет та, якщо потрібно, контролювати його, допоможе тест на глікований гемоглобін та рівень глюкози у крові. Ці показники є дуже інформативними та дозволяють вчасно скоригувати спосіб життя, знижуючи негативні наслідки хвороби.

Ключевые слова:
Читайте также:

Бесплатно или бесценно: что нужно знать о стажировке

Если у тебя есть мечта и ты четко знаешь, чем хочешь заниматься в жизни, действуй по принципу: вижу цель — не вижу препятствий.
Подробнее »»

Польза от бананов кардинально меняется вместе с их цветом

Самая высокая диетическая ценность у зеленых бананов.
Подробнее »»

Делай это каждый день, и ты станешь магнитом для мужчин

Мы не устаем поражаться новым и новым исследованиям неугомонных британских и американских сексологов, которые трудятся в поте лица, чтобы каждая из нас могла почувствовать себя самой желанной и привлекательной. Так, например, в ходе исследования, проведен
Подробнее »»

7 способов избавиться от волосков над губой

Пушок над верхней губой есть абсолютно у всех.
Подробнее »»

Что парни ВСЕГДА замечают в тебе во время секса?

Твоя инициатива
Подробнее »»

Читайте также:
22.06 - 14:30

Сочетания продуктов, которые действительно опасны

Многие сочетания продуктов настолько привычны, что продукты даже сложно представить по отдельности.
Подробнее »»

22.06 - 14:08

Как приготовить абрикосовое варенье: экзотические рецепты

Треть лета уже прошла, но печалиться некогда, ведь нужно делать заготовки на зиму. Сейчас начинается сезон солнечных плодов - абрикосов.
Подробнее »»

22.06 - 13:36

«Совы» страдают от депрессии чаще «жаворонков». Почему?

Специалисты решили разобраться в данном вопросе.
Подробнее »»

22.06 - 13:05

Женщинам лучше не спать дольше 7 часов

Ученые из Университета штата Северная Каролина утверждают: долгий сон может крайне негативно сказываться на состоянии женского мозга.
Подробнее »»

22.06 - 12:33

Продукт, который помогает при повышенном давлении

О том, какой продукт следует регулярно употреблять людям с повышенным артериальным давлением, рассказали сотрудники Американской ассоциации диетологов.
Подробнее »»

22.06 - 12:02

Обнаружены новые целебные свойства сладкого перца

Ученые обнаружили новые целебные свойства сладкого перца.
Подробнее »»

22.06 - 11:37

10 способов использовать кокосовое масло

Кокосовое масло — настоящий новый тренд в натуральной косметике.
Подробнее »»

22.06 - 11:09

Диетологи назвали самый полезный напиток для кишечника

Диетологи утверждают, что самый полезный напиток для кишечника – кефир со свежей зеленью.
Подробнее »»

22.06 - 10:33

Какие продукты нельзя есть ежедневно

Специалисты рассказали, что нельзя есть каждый день.
Подробнее »»

22.06 - 10:05

Эти пять лекарств убивают ваше сердце

Группа биологов из Тайваня провела ряд исследований, в ходе которых обнаружила пяти наиболее популярных во всем мире обезболивающих.
Подробнее »»

22.06 - 09:32

Какую болезнь предвещают внезапные приступы тошноты

Тошнота чаще всего является признаком того, что в организм попали токсины.
Подробнее »»

22.06 - 09:02

Камни в почках: 3 главные причины

Врачи-урологи объяснили, откуда берётся мочекаменная болезнь и сколько нужно пить воды, чтобы её избежать (вода способна вывести песок из организма и предотвратить образование камней).
Подробнее »»

22.06 - 08:13

Куда девается жир после похудения?

Оказывается, даже врачи в большой массе не могут ответить на этот вопрос. Между тем, в исчезновении жира при похудении нет абсолютно ничего мистического.
Подробнее »»

22.06 - 08:09

Эксперт рассказал, сколько дней нельзя купаться в озерах после сильных ливней

После ливней три дня нельзя купаться в озерах
Подробнее »»

22.06 - 07:33

Ученые: взрослые посвящают много времени смартфонам, а не детям

Исследователи посчитали, что многие взрослые проводят до 9 часов в день за экраном компьютера, телевизора или смартфона.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...