29.05 - 15:09

Йодована, рожева, гавайська: якою буває сіль, і чим вона шкідлива


 

У зв’язку з дефіцитом солі вітчизняного виробника українці змушені переходити на її імпортні аналоги. Представлені на полицях магазинів товари здебільшого не тільки в рази дорожчі за звичайну сіль, але й мають специфічний вигляд, аромат і смак.

Чим відрізняються між собою різні види солі, і який вплив мають на наш організм, Еverydayhealth розповіли лікар-дієтолог Келлі Кеннеді і дієтолог-нутріціолог Лінн Грігер.

Користь та шкода солі
Сіль у приготуванні їжі першими почали використовувати єгиптяни ще тисячі років тому. З того часу популярність цього мінералу набула планетарних масштабів. В одній лише Японії на сьогоднішній день налічується близько 4000 видів солі. Її використовують у всіх кухнях світу для приготування основних страв, десертів та навіть напоїв.

Натрій є важливою поживною речовиною, необхідною для скорочення кожного м’яза нашого тіла, включаючи серце. Дорослій людині потрібно споживати близько 500 міліграмів (мг) натрію щодня.

Незважаючи на те, що сіль нам необхідна і робить їжу набагато смачнішою, переборщувати з нею не варто. За словами дієтологів, надлишок натрію в організмі може призвести до затримки води та високого кровоносного тиску. Гіпертонія здатна негативно впливати на загальний стан здоров’я, і особливо на здоров’я серця.

Лікарі рекомендують обмежити споживання натрію до 2300 мг на добу. Для людей з високим тиском або серцевими захворюваннями ця норма має бути знижена до 1500 мг на добу. За їхніми словами, навіть невелике щоденне скорочення споживання солі може мати важливе значення для здоров’я серця у довгостроковій перспективі.

Чим відрізняються різні види солі
Йодована (столова) сіль. Один із найпоширеніших видів солі. Мінерал обробляється для видалення мікроелементів і збагачується йодом – важливою поживною речовиною, яка відіграє ключову роль у здоров’ї щитовидної залози. Йодована сіль має невеликий розмір кристалів, що надає їй більш інтенсивного смаку.

Морська сіль. Її отримують шляхом випарювання морської води. Вона менш оброблена, ніж столова, і містить більше мікроелементів. Проте це не позбавляє її шкідливих властивостей. І морська, і столова сіль містять приблизно однакову кількість натрію.

Рожева гімалайська сіль. Добута на морському дні в Пакистані, ця сіль природного рожевого кольору через мікроелементи, що містяться в ній. Але й вони не роблять цей мінерал кориснішим. Натрію в ній міститься стільки ж, скільки й у попередніх видах.

Гавайська сіль. Вона буває чорною та червоною. Червона набуває свого кольору через глину на Гаваях, а чорна – від природного активованого вугілля. Як усі попередні варіанти, вона містить у собі мікроелементи, що надають їй унікального смаку. Що ж до вмісту в ній натрію, жодних відмінностей від інших видів солі також не спостерігається. Головною особливістю гавайської солі є крихтість, що робить її ідеальним варіантом для прикрашання екзотичних страв.

https://newsyou.info/

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Связь группы крови человека и риска тромбообразования: новые научные открытия

Группа крови является одним из важнейших биологических факторов, определяющих не только совместимость для переливания крови, но и может оказывать влияние на здоровье человека
Подробнее »»

Der Zusammenhang zwischen menschlicher Blutgruppe und Thromboserisiko: neue wissenschaftliche Erkenntnisse

Die Blutgruppe ist einer der wichtigsten biologischen Faktoren, der nicht nur die Verträglichkeit für Bluttransfusionen bestimmt, sondern auch einen Einfluss auf die menschliche Gesundheit haben kann
Подробнее »»

Związek między grupą krwi człowieka a ryzykiem zakrzepicy: nowe odkrycia naukowe

Grupa krwi to jeden z najważniejszych czynników biologicznych, który decyduje nie tylko o zgodności krwi z transfuzją, ale może mieć także wpływ na zdrowie człowieka
Подробнее »»

The connection between a person's blood type and the risk of thrombosis: new scientific discoveries

Blood type is one of the most important biological factors that determines not only compatibility for blood transfusions, but can also have an impact on a person's health
Подробнее »»

Зв'язок групи крові людини та ризику тромбоутворення: нові наукові відкриття

Група крові є одним із найважливіших біологічних факторів, який визначає не лише сумісність для переливання крові, але й може мати вплив на здоров'я людини
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua