17.05 - 20:37

Переведення годинника дійсно порушує сон, але зовсім не так, як ми думали


 

Переведення годинника дійсно порушує сон, але зовсім не так, як ми думали

Десятиліттями вчені сперечаються про те, чи доцільно переводити стрілки годинника туди й назад під час переходу на літній та зимовий час.

Тепер, схоже, дослідники нарешті поставили крапку в давній суперечці — переведення годинника насправді порушує наш сон. Але зовсім не так, як ми думали раніше, пише Daily Mail.
У новому дослідженні канадських вчених взяли участь понад 30 000 осіб віком від 45 до 85 років, їх попросили розповісти про звички сну в шість різних періодів, коли переводилися стрілки годинника. Автори дослідження кажуть, що вони не помітили будь-яких змін під час переходу на літній час.

Водночас результати дослідження свідчать, що сон, схоже, погіршувався після того, як час повертався назад і ми переходили на зимовий час, отримуючи додаткову годину часу.

За словами старшого автора дослідження, доктора Рональда Постума з Університету Макгілла у Канаді, вони з колегами виявили, що додаткова година насправді швидше шкодить людям, аніж допомагає. По-перше, у реципієнтів з'являлися проблеми із засипанням, по-друге, вони стикалися з проблемами зі сном, по-третє, гірше функціонували протягом дня. Реципієнти також заявили, що у цей період почували себе втомленими навіть у години, коли не спали.

Автори дослідження вважають, що проблема полягає у тому, що наш внутрішній годинник значною мірою покладається на денне світло, щоб сигналізувати про те, коли нам слід йти спати. Щоб синхронізувати наш внутрішній біологічний годинник з переходом на новий час потрібно багато денного світла, але в осінні місяці ми насправді відчуваємо його дефіцит.

За словами Постума, існує також ймовірність, що в осінній період і перехід на зимовий час люди більш схильні помічати проблеми зі сном, оскільки у цей період у принципі почуваються нещаснішими через довші ночі й зиму, що насувається.

Автори дослідження також зазначають, що порушення сну після переведення стрілок годинника тривало зовсім недовго. Постум зазначає, що в середньому потрібно близько двох тижнів, щоб звикнути до нового часу і синхронізувати свій біологічний годинник з реальним.

Зазначимо, що у цьому дослідженні вчені лише опитували реципієнтів, а не перевіряли якість їх сну самостійно. Учасників опитування вважали такими, що страждають безсонням, якщо їм було потрібно більше пів години, щоб заснути, принаймні три ночі на тиждень, і це помірно впливало на їх концентрацію і працездатність.

Вчені провели своє перше опитування за тиждень до переведення годинника на літній час, далі повторили його протягом тижня після переведення стрілок годинника, і знову повторили через тиждень після переходу на літній час. Такі ж опитування в трьох точках були проведені вченими й до, в момент і після переходу на зимовий час.

https://sundaynews.info/

Ключевые слова:
Читайте также:

Das Geheimnis ewiger Jugend: Wie eine einfache Gewohnheit Sie 5 Jahre jünger machen kann

Untersuchungen zufolge ist eine gesunde, strahlende Haut einer der Schlüsselfaktoren für die äußere Attraktivität.
Подробнее »»

The secret of eternal youth: How a simple habit can make you 5 years younger

According to research, one of the key components of external attractiveness is healthy, glowing skin.
Подробнее »»

Тайна вечной молодости: Как простая привычка может сделать вас на 5 лет моложе

Согласно исследованиям, одна из ключевых составляющих внешней привлекательности – это здоровая, сияющая кожа.
Подробнее »»

Таємниця вічної молодості: Як проста звичка може зробити вас на 5 років молодшими

Згідно з дослідженнями, одна з ключових складових зовнішньої привабливості - це здорова, сяюча шкіра.
Подробнее »»

Пот для кожи лица: что скажут дерматологи

Посредством новых исследований и тенденций в красоте, пот стал предметом внимания в уходе за кожей лица.
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua