01.08 - 19:44

Виявлено антиоксиданти, які знижують ризик розвитку деменції


 

Виявлено антиоксиданти, які знижують ризик розвитку деменції

Хвороба Альцгеймера та інші нейродегенерації залишаються однією з найгостріших проблем охорони здоров’я, а кількість хворих на них неухильно зростає. Тому дослідники із США провели велике епідеміологічне дослідження та виявили антиоксиданти, вміст яких у крові пов’язаний зі зниженим ризиком розвитку різних деменцій.

Нейродегенеративні захворювання викликають неухильну загибель нервових клітин, що посилюється. Багато з цих захворювань роками та навіть десятиліттями розвивається без зовнішніх ознак, а після появи перших симптомів (втрата пам’яті, порушення рухів та когнітивних функцій) хвороба швидко прогресує.

Загальна кількість хворих на деменції перевищила 36,5 мільйона осіб. Здебільшого це люди з діагностованою хворобою Альцгеймера, для якої характерні порушення пам’яті. Навряд чи стан справ незабаром покращиться: до середини XXI століття епідеміологічні прогнози передрікають зростання кількості пацієнтів з нейродегенераціями в кілька разів. Зрозуміло, вчені та лікарі з усього світу намагаються знайти дієві засоби терапії та профілактики деменцій. Це особливо актуально у світлі відсутності ефективних методів лікування та тривалого латентного періоду хвороби.

Раніше було показано, що обмеження насичених жирів у раціоні, споживання зернобобових та вітаміну B12 та деякі інші фактори знижують ризик виникнення хвороби Альцгеймера, однак у цьому питанні досі багато суперечностей. Автори нового дослідження, співробітники Національних інститутів охорони здоров’я США (NIH), використали інший підхід. Вони оцінили зразки крові понад семи тисяч піддослідних віком від 45 до 90 років, які збирали протягом 16 років.

Дослідники вимірювали концентрацію у сироватці крові найважливіших антиоксидантів: вітамінів A, Е та C, а також ряду каротиноїдів. Нагадаємо: антиоксиданти є молекулами, здатними нейтралізувати шкідливі для клітин вільні радикали та активні форми кисню. Внесено поправки на вік, стать та низку соціальних факторів, які необхідні для коректного порівняння різних груп піддослідних.

Вдалося показати зв’язок високого сумарного вмісту лютеїну та зеаксантину в крові у людей з меншим ризиком захворіти на будь-яку деменцію. Подібний результат отримано і для бета-криптоксантину. Лютеїн і зеаксантин у великій кількості містяться в зелені та овочах: ​​шпинаті, гороху, гарбузі та моркві. У той же час бета-криптоксантина особливо багато в папайї, цитрусових і кукурудзі.

Не слід забувати, що робота розглядає саме вміст цих речовин у сироватці крові.

“Необхідні подальші дослідження, щоб перевірити, чи дійсно додавання конкретних антиоксидантів в дієту здатне захистити мозок від розвитку деменції”, – підсумувала Мей Бейдун, яка керувала дослідженням.
https://newsyou.info/

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Дієтолог пояснила, коли кава призводить до діабету

Дієтолог Христина Плотнікова пояснила, що неправильне вживання кави може сприяти розвитку діабету та проблем із ШКТ.
Подробнее »»

Новая волна коронавируса в Украине начнется ближе к осени – вирусолог

Новая волна коронавируса в Украине может начаться ближе к осени, когда вернется большинство населения, но она не будет такой опасной и масштабной, как предыдущие.
Подробнее »»

Медики назвали масло, которое помогает укрепить сердце и сосуды

Ученые из Техасского технологического университета в ходе исследования выяснили, употребление какого масла помогает укрепить сердце и сосуды.
Подробнее »»

В Европе зафиксирована первая смерть от обезьяньей оспы

В Испании зарегистрировали первую смерть, связанную с обезьяньей оспой.
Подробнее »»

Дієтолог назвала небезпеку темних бананів

Часте вживання потемнілих бананів може призвести до проблем із печінкою та зайвою вагою. Таку думку в ефірі телеканалу озвучила дієтолог Олена Соломатина.
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua