03.08 - 14:27

Сонячний удар: як надати першу допомогу потерпілому


 

Сонячний удар: як надати першу допомогу потерпілому

Тривале перебування під прямими сонячними променями може стати причиною погіршення загального самопочуття і викликати сонячний удар. Особливістю патологічного стану є розширення кровоносних судин мозку, яке може тягнути за собою ураження нервової системи, пише «Онлайн Гід». Тому дуже важливо знати симптоми сонячного удару і вміти надати першу медичну допомогу потерпілому. Крім того, на сайті цього інтернет-видання є багато інших цікавих і корисних матеріалів.

В чому небезпека

Порушення теплової регуляції організму – одна з головних ознак сонячного удару. Тобто організм не може самостійне виводити надлишкове тепло. А температура всередині організму може підійматися навіть до 40 С. Наслідком цього є зміна процесів на рівні клітин. Адже надмір тепла негативно впливає на мозок, серце, нирки, викликати шоковий стан.

Ознаками сонячного удару є  загальна слабкість, підвищення температури тіла, нудота, головний біль, розширення зіниць. В деяких випадках може бути нудота, втрата свідомості, утруднене дихання.

Алгоритм дій  у разі перегріву

• Якщо ви відчули погіршення самопочуття, то спочатку зайдіть у приміщення, бажано де є кондиціонер.
• Зніміть тісний одяг (краватку, розстебніть ґудзики).
• Прийміть прохолодну ванну або душ, якщо є така можливість.
• Оскільки в спеку організму втрачає багато вологи, то рекомендують  випити літр води з додаванням солі.
• У разі сонячного дару ні в якому разі не варто вживати алкоголь, напої з високим вмістом кофеїну.
• Якщо потерпілого відсутнє дихання, варто виконати штучне дихання. У деяких випадках потрібен ще й непрямий масаж серця.

Якщо після надання першої медичної допомоги і перебування у прохолодному приміщенні ознаки сонячного удару не минули, варто звернутися якомога швидше до лікаря.

Як уникнути перегріву

1. У спекотні дні носіть зручний одяг, бажано з натуральних тканин, які дозволяють шкірі дихати. Не варто одягати синтетичний одяг. 

2. Відмовтеся від алкоголю, газованих напоїв.

3. Уникайте надмірних фізичних навантажень – тривалих мандрівок, особливо в автомобілі без провітрювання, спортивних змагань.

4. Пийте достатньо рідини. Найкраще вживати холодну джерельну воду. 

5. Відмовтеся від прогулянок в години максимальної сонячної активності – від 11 до 16 годин, старайтеся перебувати у затінку.

6. Не забувайте про головний убір та сонцезахисні засоби.

Дотримуйтеся цих простих рекомендацій і будьте здорові!

 

Ключевые слова:
Читайте также:

Перечислены продукты, которые нельзя есть после 30 лет

В статье Eat This, Not That названы продукты, которые, по мнению обозревателя Даны Ли Смит, после 30 лет не стоит есть.
Подробнее »»

Обувь на каблуке: на что обратить внимание при покупке?

Ни для кого не секрет, что обувь на каблуке способна иной раз кардинально изменить практически любой образ, а уж для невысоких дам каблуки становятся и вовсе настоящей находкой!
Подробнее »»

Врач объяснила, стоит ли верить диете по группе крови

У американского натуропата Питера Д'Адамо есть теория о том, что между питанием и группой крови существует взаимосвязь. Многие диетологи ее поддерживают.
Подробнее »»

Шесть спорных трендов в моде

Наверняка вам не раз попадались статьи на тему: «Вещи, которые непременно надо носить в этом сезоне» или нечто похожее. А помните, на улице вам встретилась нелепо и безвкусно одетая особа?
Подробнее »»

Врач рассказала о смертельной опасности бытовых вещей

Врач-терапевт Елена Черненко заявила, что привычные человеку предметы могут таить в себе смертельную опасность для здоровья. В интервью «Пятому каналу» она назвала используемые людьми в быту вещи, которые могут привести к отравлению вплоть до летального и
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua