05.04 - 23:10

Ми допомагаємо парам пізнати щастя батьківства


 

Так уже повелося: люди закохуються, одружуються, мріють, аби світ їм посміхався вустами їхньої дитини. Народження малюка сповнює життя новим сенсом. Але, на жаль, буває так, що радість материнства та батьківства стає неможливою через діагноз лікарів — безпліддя. Чому багато жінок не можуть стати матерями? Що робити тим, кому медики поставили цей невтішний діагноз? Відповіді на ці та інші болючі для значної  частини суспільства запитання дає Стефан Володимирович Хміль — лікар вищої категорії, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор кафедри акушерства і гінекології ТДМУ, директор медичного центру «Клініка професора Стефана Хміля», що у місті Тернополі та Львові. 

— Стефане Володимировичу, скажіть, будь ласка, коли подружнім парам потрібно звертатися за допомогою спеціалістів?

Подружнім парам варто звертатись за консультацією до фахівця, якщо бажана вагітність не настає протягом року, за умов нормального статевого життя  без використання будь яких засобів контрацепції, а для жінок віком від 35 років цей період скорочується до 6 місяців. Тенденція до безпліддя зростає з кожним роком, на сьогоднішній день ця проблема переросла з ряду медичних у соціальну.

— Стефане Володимировичу, з якими проблемами подружні пари звертаються у ваш Медичний центр?

У нашу клініку приходять пари з однією метою – народити здорову дитину. Причин, які перешкоджають їм досягнути цієї мети, насправді дуже багато. Сюди належить жіночий фактор, зокрема патологічні зміни у матці, трубний фактор, ендокринні розлади, які викликають порушення овуляції, запальні захворювання органів репродуктивної системи; зниження овуляторного резерву, спричинене віковим старінням яєчників, або оперативним втручанням; імунологічне безпліддя, тощо.

Фактор чоловічого безпліддя включає відхилення в показниках спермограми, пошкодження ДНК сперматозоїдів, а також їх функціональна незрілість. Показники спермограми щорічно погіршуються в середньому на 1,5-2 %. І причин таких розладів також багато. Чоловіче безпліддя може бути наслідком перенесеного запального процесу, інфекційний захворювань – навіть у дитинстві (інфекційний паротит), травм, імунологічних розладів, ендокринної дисфункція. Також вагомим є використання різноманітних медичних препаратів (хіміотерапія). Варто відмітити і спосіб життя: шкідливе виробництво, вживання алкоголю, куріння, іонізуюче випромінювання, неправильне харчування та ін.

Буває, що очевидних причин безпліддя неможливо виявити ні в чоловіка, ні в жінки, а всі спроби завагітніти залишаються безуспішними. Такі випадки трапляються сьогодні близько в 10% бездітних сімей. Це так зване ідіопатичне, або нез’ясоване безпліддя.

Я понад 20 років займаюсь діагностикою та лікуванням безпліддя. Більшість подружніх пар, перш ніж звернутися до мене, вже по кілька років лікувались консервативними та оперативними методами, а бажаного результату так і не було. У випадку, коли всі можливості стандартного підходу до лікування безпліддя вичерпані, слід застосовувати допоміжні репродуктивні технології.

Розвиток ДРТ почався у 70-х роках ХХ століття. У листопаді 1977 року у містечку Оулдхом (Великобританія) на світ з’явилась перша дитина (Луїза Браун) після запліднення in vitro. Зараз Луїзі вже 39 років і вона щаслива мати двох чарівних малюків, яких народила без допомоги ДРТ.

Сьогодні рівень розвитку репродуктивних технологій у світі дуже високий, постійно з’являються новітні методи та дослідження, які допомагають виявити чимало генетичних захворювань та навіть стать дитини ще на початкових етапах розвитку ембріона. Допоміжні репродуктивні технології це не лише спосіб подолання різних форм чоловічого та жіночого безпліддя, а й можливість профілактики і лікування спадкових захворювань за допомогою преімплантаційної молекулярної діагностики та клітинних технологій, що набувають стрімкого розвитку в останні десятиліття.

— Зрозуміло, що у світі репродуктивні технології на високому рівні. А який рівень розвитку ДРТ в Україні? Чи використовують найпрогресивніші методи лікування безпліддя у вашій клініці?

Технічне оснащення та рівень розвитку репродуктивних технологій в Україні і у наших медичних центрах зокрема відповідає рівню світових стандартів. І тому кожен наш пацієнт у Тернополі та Львові може бути впевнений в успіху.

У нашій клініці ми використовуємо весь спектр допоміжних репродуктивних технологій, впроваджуємо в практику найсучасніші методи роботи з яйцеклітинами, сперматозоїдами, ембріонами. Наші фахівці постійно вдосконалюють свої навички, відвідуючи різноманітні школи та семінари як в Україні, так і за її межами.
Саме завдяки цьому у наші клініки звертаються пацієнти не лише з України, але й з усього світу: Італії, Бельгії, Польщі, Ізраїлю, США, Канади та ін.

За роки роботи центру и маємо чим пишатися! У нашій практиці траплялись насправді унікальні випадки. Наприклад, до нас звернулись пацієнти після 18 невдалих спроб ЕКЗ. лікувалися у кращих медичних центрах Ізраїлю, а завагітніти вдалося лише у нас. Сьогодні маленькій Стефані вже 1,5 року.

Нещодавно із шестимісячними двійнятами приїздили пацієнти з Америки. У них за плечима понад 20 років постійних поневірянь, невдалих спроб ЕКЗ у кращих клініках Києва та Нью-Йорку. Після процедури ЕКЗ у нашому медичному центрі пацієнтка поверталась до США вагітною. І таких прикладів можна навести чимало.

- Отож, підсумовуючи нашу розмову, на чому Ви хотіли б наголосити молодим парам, перед якими постала проблема безпліддя?

Насамперед потрібно пам’ятати, що, зіткнувшись із цією проблемою, не слід розчаровуватись. Варто одразу ж звернутись до висококваліфікованих фахівців, які допоможуть досягти бажаного.

Якщо вам поставили діагноз безпліддя — не втрачайте дорогоцінного часу. Двері нашох клініки завжди відкриті для Вас!

м. Тернопіль,
вул. Шептицького, 1 Б
+38 (067) 580-0-580
+38 (0352) 43-12-07

М. Львів, вул. Липова Алея, 13
+38 (067) 350-61-00
+38 (032) 243-00-43

Ключевые слова:
Читайте также:

Сотрясение мозга может вызвать серьезную болезнь

Черепно-мозговая травма, полученная в 20 лет, может дать о себе знать в 50-60 лет повышением риска развития деменции.
Подробнее »»

Что можно и что нельзя есть в жару детям и будущим мамам 

Узнайте, как правильно составить рацион питания детей и беременных женщин в летний период, а особенно в жаркие дни.
Подробнее »»

Назван лучший метод лечения депрессии

Таблетки эффективнее, чем психотерапия
Подробнее »»

Кофе нужно пить вместе с брокколи

По мнению экспертов из Государственного объединения научных и прикладных исследований Австралии, специально разработанный порошок брокколи, который можно добавлять в кофе, - крайне положительно влияет на здоровье людей.
Подробнее »»

Медики нашли способ предотвратить рак груди

Высокое содержание кальцифедиола снижает риск возникновения рака груди в 5 раз
Подробнее »»

Читайте также:
20.06 - 21:39

10 способов остаться чистой, если отключили горячую воду — и надолго 

Сезон плановых отключений горячей воды уже совсем рядом. Конечно, можно ее и в чайнике подогреть, но, если времени совсем нет, и тазики носить уже надоело, можно поддержать гигиену и другими способами.
Подробнее »»

20.06 - 21:03

Давление под контролем: как выбрать тонометр для дома

Как выбрать тонометр, который будет отвечать вашим требованиям
Подробнее »»

20.06 - 20:43

Как продлить выходные: пять психологических приемов

Если усталость пришла к вам с понедельником, тогда читайте, как сделать ближайшие выходные максимально полезными.
Подробнее »»

20.06 - 20:01

Гормоны полноты и как их «выключить»

Чтобы выявить и исключить патологию, стоит пройти специальное исследование
Подробнее »»

20.06 - 19:28

Почему нельзя кипятить воду для заваривания чая

О пользе чая написаны целые трактаты. Целебные свойства этого напитка известны с древних времен.
Подробнее »»

20.06 - 19:06

Кому противопоказано набивать татуировки

Татуировки могут вызвать хроническое воспаление мышц
Подробнее »»

20.06 - 18:26

Правда глаза колет: почему люди врут

Иногда человек лжет с намерением уберечь кого-то от последствий их действий.
Подробнее »»

20.06 - 18:02

Медики посоветовали, как уберечь сердце при сидячем образе жизни

Важно придерживаться простых правил
Подробнее »»

20.06 - 17:39

Ученые: мозг поедает сам себя при недостатке сна

Ученые: мозг поедает сам себя при недостатке сна.
Подробнее »»

20.06 - 17:09

Как не простудиться из-за кондиционера

Берегитесь резких перепадов температур и грязного фильтра внутри кондиционера.
Подробнее »»

20.06 - 16:31

Распространенные ошибки, которые мешают добиться успеха в жизни

Люди всегда совершали ошибки, совершают их, и будут продолжать совершать постоянно.
Подробнее »»

20.06 - 16:03

Вредные мифы о здоровом образе жизни, в которые многие верят

Все мы хотим быть красивыми и здоровыми, поэтому здоровый образ жизни становится нормой.
Подробнее »»

20.06 - 15:24

Какую одежду носить, чтобы казаться выше 

Наша фигура легко поддается корректировке с помощью диет и занятий спортом, но увы еще не придумали упражнений и продуктов, которые смогут прибавить нам несколько сантиметров в росте.
Подробнее »»

20.06 - 15:02

Названы четыре основные причины опасности активированного угля

Употребление активированного угля является вредным для здоровья, как утверждают британские эксперты.
Подробнее »»

20.06 - 14:33

Ульяна Супрун сделала важное заявление о медосмотрах: чего ждать украинцам

И.о. министра здравоохранения рассказала, что изменится.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...