20.02 - 15:15

Ознаки того, що вам не вистачає йоду


 

Йод - це мінерал, життєво необхідний для здоров'я. Він грає найважливішу роль в синтезі гормонів щитовидної залози, які необхідні для розвитку мозку, для зросту, загоєння ран і нормального метаболізму. Нестача йоду обмежує здатність щитовидної залози виробляти гормони, викликаючи гіпотиреоз, пишуть західні ЗМІ.

Важливо знати, що доросла людина повинна споживати 150 мкг йоду щодня, щоб підтримувати здорове функціонування щитовидної залози і всього організму. Ознаки дефіциту йоду Згідно з дослідженням, проведеним в 2017 році, близько третини людей відчувають нестачу в йоді. Ось 11 ознак, які вказують на те, що у людини може бути йододефіцит.

1. Різке збільшення ваги Одним з найбільш помітних ознак дефіциту йоду є несподіване збільшення ваги. Коли у людини здоровий обмін речовин, їжа перетворюється в енергію. Гіпотиреоз уповільнює метаболізм, і калорії починають відкладатися у вигляді жиру, що призводить до різкого збільшення ваги. Важливо пам'ятати, що набір ваги не завжди є ознакою дефіциту йоду. Більш поширене пояснення збільшення ваги - це споживання більшої кількості зайвих калорій, або переїдання. Однак якщо збільшення ваги неможливо пояснити цими факторами, то варто насторожитися.

2. Відчуття слабості Коли у людини дефіцит йоду, вона відчуває постійну слабкість. Їй стає важко піднімати звичайні предмети, важко рухатися, швидко ходити і т.д. Це також відбувається через те, що гіпотиреоз уповільнює метаболізм людини, і організм отримує менше енергії з тієї ж кількості їжі. М'язи починають працювати не так ефективно, як раніше, що змушує людину відчувати слабкість.

3. Почуття втоми Зниження рівня метаболізму також змушує людину відчувати постійну втому. Як і збільшення ваги, відчуття втоми не завжди означає дефіцит йоду. Однак якщо людина достатньо відпочиває, а його втома важко пояснити, це може бути симптомом дефіциту йоду.

4. Втрата волосся Випадання волосся є ще одним можливим ознакою того, що у людини може бути йододефіцит. Гормони щитовидної залози підтримують відновлення волосяного фолікула. При гіпотиреозі брак гормонів призводить до того, що фолікули перестають оновлюватися, і з часом волосся стає помітно менше.

5. Суха шкіра Суха шкіра, що лущиться, може бути ознакою гіпотиреозу. Гормони щитовидної залози допомагають клітинам оновлюватися. Їх відсутність може привести до утворення великих ороговілих ділянок шкіри, які сильно лущаться.

6. Постійне відчуття холоду Постійне відчуття холоду також виникає через уповільнення метаболізму. Людині не вистачає енергії не тільки на активні рухи, а й навіть на обігрів власного організму. Якщо ви раптом почали постійно мерзнути, незважаючи на перебування в звичному кліматі - це також може стати приводом для звернення до ендокринолога.

7. Уповільнений пульс Дефіцит йоду може змушувати серце битися повільніше - також через м'язову слабкість, яка зачіпає не тільки кісткову мускулатуру, але і всі інші м'язи організму. Через повільне серцебиття може також виникати біль в серці, а також запаморочення, викликані браком кисню.

8. Проблеми з навчанням і пам'яттю Гормони щитовидної залози важливі для розвитку мозку. Дефіцит йоду може викликати недолік цих гормонів, що призводить до проблем з пам'яттю і вивченням нових предметів. Дослідження, проведене в 2014 році, показало, що гіпокамп, частина мозку, що відповідає за пам'ять і здатність до навчання, мав менші розміри у людей з низьким рівнем гормонів щитовидної залози.

9. Ускладнення вагітності Вагітній жінці може бути важко отримати достатню кількість йоду, оскільки цей мікроелемент потрібний не тільки для неї самої, а й для організму майбутньої дитини. При невеликих недоліках йоду мозок дитини буде гірше розвиватися, при сильному недоліку можлива навіть внутрішньоутробна загибель плода.

10. Хворобливі або нерегулярні місячні Низький рівень гормону щитовидної залози може впливати на регулювання менструального циклу. При дефіциті йоду менструації проходять набагато болючіше, ніж при здоровому циклі.

11. Зоб При сильній і хронічній нестачі йоду відбувається збільшення розмірів щитовидної залози. Діагностика Дефіцит йоду в організмі може діагностувати лікар. Найефективнішим способом діагностики дефіциту йоду є аналіз сечі. Дефіцит йоду буває в тому випадку, якщо людина з якихось причин не споживає достатню кількість продуктів, багатих на йод.

Що робити? Згідно з рекомендаціями експертів, хорошим джерелом йоду є такі продукти:  - морські водорості  - тріска  - йогурт  - йодована сіль  - креветки  - курячі яйця  - тунець  - чорнослив.

expres.ua

Ключевые слова:
Читайте также:

Совместимость по знаку зодиака: какие пары самые крепкие

Астрологи рассказали, как звезды влияют на отношения людей
Подробнее »»

Дженнифер Лопес в пышном белом платье назвали самой прелестной невестой Голливуда

51-летняя Дженнифер Лопес устроила яркую фотосессию со своим 45-летним избранником — Алексом Родригесом.
Подробнее »»

ТОП-6 навыков, чтобы побороть страх публичных выступлений

Ораторское мастерство — это такой же навык, который просто нужно тренировать
Подробнее »»

Фитотерапия: какими цветами стоит не только любоватьсяз

Чернобривцы, настурцию и календулу широко используют в косметологии
Подробнее »»

Ученые выяснили, что быть умным – вредно для здоровья

Люди с высоким уровнем интеллекта более подвержены риску развития психических заболеваний и ряда соматических заболеваний
Подробнее »»

bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua