20.02 - 10:34

Усе про L-карнітин


 

Хоча L-карнітин часто класифікується як амінокислота, технічно це не зовсім так. Насправді, L-карнітин – це вітаміноподібна амінокислотна сполука, що пов'язана з вітамінами групи В.

Чому присутність цієї речовини в нашому організмі така важлива, і як харчові добавки з L-карнітином допомагають нашому тілу, читайте у цій статті. Де шукати L-карнітин L-карнітин утворюється в печінці й нирках з амінокислот лізину та метіоніну. Потім речовина потрапляє у кров і мобілізується в м’язи (з серцем включно), мозок і навіть сперму. Ми отримуємо L-карнітин із м'яса та інших продуктів тваринного походження. Щодо рослин, у цьому контексті можна згадати авокадо та соєві боби, але вони, на превеликий жаль вегетаріанців, не можуть наздогнати м'ясо. Карнітин існує у двох типах: D-карнітин та L-карнітин. L-форма - природня, і, на відміну від D-форми, біологічно активна. Це означає, що L-карнітин можна використовувати в якості харчової добавки, що ховається під такими назвами як: L-карнітин, L-тартрат або Propionyl-L-карнітин. Усі вони подібні й однаково ефективні. Ще однією популярною формою L-карнітину є ацетил L-карнітин, також відомий як ацетилкарнітин або ALCAR. Його використовує центральна нервовова система, в якій він грає особливо важливу роль - не лише для вироблення енергії, а й  для синтезу   нейромедіатора ацетилхоліну. Ацетильна група, приєднана до молекули карнітину, посилює здатність карнітину проникати в мозок, де він діє як потужний антиоксидант. Саме тому деякі дослідження свідчать, що ацетил-L-карнітин діє краще, ніж L-карнітин і може забезпечити захисну дію проти процесу старіння та нейродегенеративних захворювань. Як L-карнітин впливає на організм L-карнітин допомагає переносити жири, зокрема довголанцюгові жирні кислоти, у мітохондрії клітин. Окиснюючись, ці жири використовуються, як паливо – для отримання аденозинтрифосфату, АТФ. L-карнітин робить цю роботу безперервно, тому такий популярний серед поціновувачів фітнесу та силових видів спорту.

Особливо ефективно використовувати добавки з L-карнітином під час інтенсивних тренувань. Але справа не тільки в спорті чи красивій фігурі. Дефіцит L-карнітину може спричинити серйозні захворювання, адже призводить до послаблення м’язової тканини, затримки росту та збільшення печінки. Саме тому вживання L-карнітину може бути особливо важливим,  якщо ваш організм не виробляє достатньо цієї речовини. Також нещодавно шотландські вчені дійшли висновку, що окрім транспортування жирів, L-карнітин посилює сприйнятливість інсуліну м'язовими клітинами. Таким чином, він допомагає регулювати рівень глюкози в крові. Для чого вживати

L-карнітин Спалювання жиру. Деякі дослідження функцій L-карнітину зосереджуються на його можливості підвищити спортивну продуктивність. Так вчені з Університету Ноттінгемської медичної школи запропонували одній групі спортсменів вживати 2 грами L-карнітину вранці і ще стільки ж через чотири години протягом 24 тижнів. Інша група його не отримувала. Дослідники виявили, що спортсмени з першої групи спалили на 55% менше м'язового глікогену, на стільки ж відсотків (!) збільшуючи здатність організму спалювати жир. Також в осіб, які вживали L-карнітин, був нижчий рівень молочної кислоти (а саме вона викликає больові відчуття, які ми називаємо «крепатурою») та вищий вміст креатинфосфату, одного з основних будівельних блоків АТФ.

Активність і витривалість. Вчені з Ноттінгемського університету виявили, що вживання L-карнітину здатне підвищити фізичну витривалість. Учасники експерименту, які застосовували L-карнітин, змогли подолати відстань на 25% більшу, ніж спортсмени контрольної групи. Вчені вважають, що це сталося за рахунок активного спалювання жиру і збереження м’язового глікогену – основних функцій L-карнітину. Вживання вуглеводів без накопичення жиру. Британські вчені виявили ще одну цікаву закономірність.

Незважаючи на наявність додаткових 640 кілокалорій швидкозасвоювальних вуглеводів у щоденному раціоні, учасники дослідження, які вживали L-карнітин, не накопичили додаткового жиру в організмі. На відміну від учасників контрольної групи, які набрали по три зайві кілограми. Сила м’язів. Всього 1-2 г L-карнітину на добу значно знижують травмування м'язів під час напружених тренувань і прискорюють їх відновлення. Крім того, було доведено, що L-карнітин зменшує біль у м'язах, зводячи до мінімуму ризик не встати з ліжка після важкого тренування.

Покращення кровообігу. Ще однією перевагою L-карнітину є його здатність підсилювати приплив крові до м'язів. Це означає, що під час фізичних навантажень поживні речовини і гормони надходять саме туди, де в них найбільша потреба. Підвищення тестостерону. Вчені з Університету Коннектикуту виявили, що L-карнітин збільшує кількість рецепторів тестостерону, відомих як рецептори андрогену, всередині м'язових клітин. Зокрема, дослідники з’ясували, що це допомагає підвищити гормональну реакцію на фізичні вправи. Чим більше цих рецепторів у ваших клітинах, тим більше тестостерону може зв'язуватися з ними і стимулювати ріст м'язів та збільшення сили. Ріст м’язів.

Дослідження на тваринах показують, що добавки L-карнітину активізують інсуліноподібний фактор росту-I, який є критичним стимулятором росту м'язів.

Побічні ефекти та міфи про L-карнітин На етикетках добавок серед побічних ефектів L-карнітину згадується нудота, спазми в животі, блювота та діарея, які можуть виникати при вживанні збільшених доз. Також вказується, що зрідка трапляються випадки м'язової слабкості у пацієнтів з уремією і навіть підвищений ризик серцевого нападу в людей зі слабким серцем. Вчені теж не залишилися осторонь і вирішили перевірити L-карнітин на предмет недоліків.

Здоров'я серця. В науковому колі дослідження, у яких бере участь невелика вибірка учасників, не вважають серйозними. Але все ж вони мають право на життя.  Це й стосується експерименту Роберта Кота, Зенінга Ванга та ще кількох їхніх колег. У їх проекті взяли участь 10 добровольців, у яких після тривалого вживання L-карнітину з’явилися ознаки атеросклерозу. На щастя, реанімувати репутацію L-карнітину більш масштабним дослідженням поспішили інші вчені. Так, на офіційному сайті клініки Майо опубліковано результати великого мета-аналізу, що навпаки пов’язує вживання L-карнітину зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань.

Схоже дослідження в 2004 році було опубліковане в Анналах Нью-Йоркської академії наук, де італійські вчені з Університетської лікарні Феррари підтверджують, що L-карнітин безпечний для серця та судин. Сексуальне здоров'я. Існує несподівано позитивний побічний ефект L-карнітину. У дослідженні лікарів Відділу андрологічних операцій, штаб-квартири Società Italiana di Studi di Medicina della Riproduzione (Болонья, Італія) сказано, що L-карнітин проявляє більшу ефективність у лікуванні чоловічої еректильної дисфункції, ніж терапія тестостероном.

Також доведено, що L-карнітин підвищує чоловічу фертильність шляхом посилення рухливості сперматозоїдів. Як застосовувати L-карнітин L-карнітин найкраще вживати по 2-3 г разом із їжею (принаймні 30-40 г вуглеводів та 20-40 г білка). Це стосується L-карнітину, L-тартрату і пропіоніл-L-карнітину. Ацетил-L-карнітин легше засвоюється кишечником і м'язовими клітинами, не кажучи вже про мозок, за відсутності їжі. Тому перекус може тільки завадити. Ця форма L-карнітину вдало поєднується з іншими речовинами, які покращують спалювання жиру, такими як кава чи зелений чай, і його доцільно вживати між їдою. Найкращий час вживання L-карнітину – після тренування, але ви можете додавати його впродовж дня до будь-якої іншої їжі з високим вмістом вуглеводів та білків. Якщо ви хочете поєднувати L-карнітин з іншими жироспалювальними добавками, подумайте про використання форми ацетилкарнітину. І все ж, перш ніж вирішити самостійно, краще порадьтеся з лікарем.

zhyvyaktyvno.org

Ключевые слова:
bigmir)net TOP 100 Яндекс.Метрика

При использовании информации в печатном или электронном виде ссылка на www.neboley.com.ua обязательна.
Интернет–издание не несет ответственность за достоверность информации, размещенной в разделах народной медицины. Предупреждаем, прежде чем воспользоваться рецептами нетрадиционной медицины обязательно посоветуйтесь с врачом.
За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель.

Электронная почта портала: info@neboley.com.ua