27.06 - 07:50

Люди з високим IQ менше хворіють - вчені


 

Вчені Гарвардського університету, проаналізувавши дані 30 років досліджень, прийшли до несподіваного висновку — чим вище у людини коефіцієнт інтелектуального розвитку (IQ), тим менше вона схильна до хвороб у дорослому віці.

Результати дослідження були опубліковані в Journal of Epidemiology and Community Health. Вчені вивчали розвиток 633 дітей у віці 7 років, які проживають в місті Провіденсі (Род-Айленд). Через 30 років ті ж люди знову пройшли дослідження. З'ясувалося, що ті, хто ще в дитинстві відзначався гострим розумом, дорослими стали більш здоровими, ніж їх менш кмітливі однолітки.

Найпоширеніші захворювання, до яких схильні не дуже розумні люди — цукровий діабет, астма, рак, серцево-судинні проблеми, артрит та інсульт.

Дослідники провели серію дослідів, нейтралізувавши такі показники як маленька вага при народженні, що, як відомо, негативно впливає на розумовий розвиток, а також причини соціально-економічного характеру, однак висновки залишилися колишніми.

Такі результати, на думку вчених, можна пояснити тим, що люди більш інтелектуально розвинені ведуть більш здоровий спосіб життя, менше піддають своє здоров'я ризику і користуються послугами системи охорони здоров'я.

Доктор Синтія Маккой з університету Глазго прокоментувала результати дослідження наступним чином: «Досить логічно, що більш розумні діти будуть займати високооплачувані посади, що дозволить їм мати добре медичне страхування. З його допомогою люди зможуть стежити за своїм здоров'ям більш пильно і виявляти хвороби на ранніх стадіях. Крім цього, непрацюючі люди схильні до стресів на цьому грунті, що також призводить до негативних звичок — паління, вживання наркотиків і споживання жирної їжі».


 НВ STYLE

Ключевые слова:
Читайте также:

Сильный кашель - характерный признак коронавируса

Многие признаки простуды или гриппа схожи с проявлением коронавирусной инфекции COVID-19.
Подробнее »»

Названы поверхности, где COVID-19 сохраняется дольше всего

Исследователи обнаружили, что на некоторых поверхностях коронавирус может держаться до трех дней.
Подробнее »»

Эксперты рассказали, почему имбирный чай должен стать ежедневным напитком

Историки утверждают, что люди на протяжении многих веков использовали отвар и чай из имбиря в качестве лекарственного средства. Современные диетологи хорошо это знают и рекомендуют всем употреблять этот напиток каждый день.
Подробнее »»

Все оказалось гораздо серьезнее: метровая дистанция не спасет нас от заражения коронавирусом

Ученые выяснили на какое расстояние распространяются микробы при кашле и чихании.
Подробнее »»

Из отеля Козацкий сбежали больше полсотни человек, которые находились в обсервации

По факту побега составлено уже 50 протоколов и каждому из нарушителей обсервации грозит штраф по 17 тысяч гривен
Подробнее »»

Справочная информация

Загрузка...