17.01 - 10:25

Сечокам’яна хвороба: причини, лікування, профілактика


 

Сечокам’яна хвороба – це захворювання, під час якого утворюються камені в нирках, сечоводі чи сечовому міхурові. Вона зустрічається у 1-3% населення землі, при цьому існує певна закономірність: у молодих людей камені утворюються зазвичай у нирках та сечоводі, а в дітей та літніх людей – в сечовому міхурі. Кількість каменів може бути різною, їх розмір варіюється від зовсім дрібних (як піщинки) до 10-12 см в діаметрі.
Причини та симптоми сечокам’яної хвороби
Камені утворюються через порушення в обміні речовин, що призводить до утворення нерозчинних солей, з яких і формуються в подальшому камені. Фактори, які впливають на утворення каменів, наступні:
Вода та їжа. Організму може не підходити вода, яку людина вживає, та їжа. Наприклад, гостра чи кисла їжа підвищує кислотність сечі, від чого утворюються камені.
Авітаміноз.
Наявність обмінних захворювань (подагра тощо).
Травми та хвороби кісток (остеопороз, остеомієліт).
Хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту.
Зневоднення.
Хвороби нирок та органів сечостатевої системи.
На те, що камені знаходяться в нирках, вказують такі симптоми: тупий, ниючий біль в області попереку, кров у сечі, біль в попереці при русі чи фізичних навантаженнях.

Якщо камені знаходяться в сечоводі, то біль буде «мандрувати» разом з ними: від попереку до паху, внизу живота, в статевих органах. Якщо камінь розташувався в нижній частині сечоводу, людина відчуває часті позиви до сечовипускання. Якщо просвіт сечоводу перекривається повністю, у нирці накопичується сеча, що призводить до нападу ниркової кольки. Це дуже сильні больові відчуття в попереці, які швидко розповсюджуються на живіт. Напад закінчиться тільки тоді, коли камінь змінить своє положення та вийде з сечоводу.

Якщо камінь знаходиться у сечовому міхурі, в сечі буде кров, буде боліти внизу живота, при цьому біль з’являтиметься при русі та сечовипусканні. Ще один симптом – занадто часті сечовипускання.
Діагностика сечокам’яної хвороби
Якщо є хоча б деякі з перерахованих симптомів, необхідно терміново звернутися до уролога. Якісна діагностика визначить характер солей, які утворили камінь чи камені. Для цього треба здати аналіз сечі, провести УЗД органів сечостатевої системи і комп’ютерну томографію для виявлення місця розташування каменів.
Лікування та профілактика сечокам’яної хвороби
Лікування захворювання напряму залежить від місця розташування, розміру та складу каменів, а також від наявності ускладнень. На сьогодні камені можна подрібнювати за допомогою ендоскопічної контактної літотрипсії (інструментом, введеним до сечоводу через сечовий міхур). Також, якщо дозволяє розмір та структура каменів, їх можна руйнувати за допомогою ультразвуку. Тож, до стандартної порожнинної операції вдаються дедалі рідше.

Проте найкращий метод лікування – профілактика. Якщо є найменша схильність до утворення каменів, необхідно дотримуватися спеціальної дієти, розробленої лікарем. Крім того, велику увагу треба приділити кількості рідини, яку варто випивати за добу (2 л і більше).

Наслідки сечокам’яної хвороби можуть бути серйозними аж до втрати нирки. Проте до цього доходить рідко, адже терпіти симптоми хвороби надзвичайно важко. Біль, який можуть принести камені, є досить гострим, а іноді просто нестерпним. Тому за перших же ознак хвороби слід звертатися до лікаря-уролога.

zdorov-info.com.ua

Ключевые слова:
Читайте также:

Как справиться со стрессом за 10 минут

Все мы время от времени (возможно, ежедневно) подвергаемся стрессу. Проблемы на работе, с начальником, свекровью, деньгами, здоровьем – список может продолжаться бесконечно.
Подробнее »»

Кофе помогает достичь лучших спортивных результатов

Выяснилось, что кофе полезен тем, кто занимается спортом. Он повышает эффективность тренировок и помогает улучшить спортивные результаты на 2%-16%.
Подробнее »»

Принц Гарри и Меган Маркл побили мировой рекорд в Instagram

Аккаунт sussexroyal установила рекорд почти за 6 часов
Подробнее »»

Какая одежда говорит, что у вас нет вкуса

Сыграть злую шутку с любой женщиной может даже ее любимая кофточка. Внимательно пересмотрите свой гардероб, возможно, где-то в его недрах притаились ваши настоящие враги.
Подробнее »»

Продажи смарт-динамиков бьют рекорды

IDC сообщает о том, что на европейском рынке устройств для «умного» дома наблюдается значительный рост
Подробнее »»

Читайте также:
21.04 - 18:02

Дизайнеры рассказали о топовых принтах, которые будут модные в этом сезоне

В 2019 году, на пике популярности будут яркие и неординарные принты
Подробнее »»

21.04 - 17:32

Польза от тренировок сохраняется и через 10 лет

Преимущества регулярных физических нагрузок могут сохраняться дольше, чем многим кажется.
Подробнее »»

21.04 - 16:22

Гид по самым модным джинсам: 6 главных моделей этого года

Мода на джинсы меняется стремительно: кажется, еще недавно фэшиониста щеголяли в соблазнительных скинни с заниженной талией — и вот уже это стало моветоном, а на смену чересчур облегающему низу из денима пришли свободные фасоны вроде mom.
Подробнее »»

21.04 - 16:04

Forbes назвал самых богатых музыкантов

Десятку замыкает Мерайя Кэри, состояние которой оценивается в $535 млн. Композиции в исполнении певицы, диапазон голоса которой составляет 5 октав, неоднократно занимали первые строчки мировых чартов. Немалый доход принесли и съемки в фильмах.
Подробнее »»

21.04 - 15:31

Отказ от завтрака повышает риск смерти от инфаркта

Пропускающие завтраки и принимающие ужин в позднее время люди в 5 раз чаще умирают при инфарктах. К такому выводу пришли исследователи из Бразилии.
Подробнее »»

21.04 - 14:08

Супрун рассказала, как быть здоровым

По ее словам, в первую очередь необходимо придерживаться правильного режима питания и есть здоровую пищу.
Подробнее »»

21.04 - 12:33

Процедуры, которые «убьют» волосы 

Далеко не все салонные процедуры оздоравливает волосы
Подробнее »»

21.04 - 12:02

Названа главная опасность полетов в космос

Ученые собирали образцы крови астронавтов
Подробнее »»

21.04 - 11:39

Как диагностировать рак поджелудочной железы?

Активизация сигнального белка LIF, производимого звездчатыми клетками поджелудочной железы, может быть маркером рака поджелудочной железы – одного из самых трудных для врачей-диагностов.
Подробнее »»

21.04 - 10:04

В Антарктиде обнаружен уникальный вулкан

Международная команда климатологов в рамках исследования эффекта глобального потепления на льды Антарктиды сделали неожиданное открытие
Подробнее »»

21.04 - 08:31

Какие факторы влияют на стройность 

Не секрет, что мы все хотим оставаться стройными, а лишний вес влияет не столько на внешний вид, сколько на здоровье нашего организма.
Подробнее »»

21.04 - 08:05

Ученые обнаружили еще одно сходство между людьми и крысами

Исследователи выяснили, что крысы могут сопереживать друг другу так же, как и люди, сообщает Хроника.инфо со ссылкой на realist.online
Подробнее »»

21.04 - 07:27

Продукты, которые защищают от инфаркта

Ежедневное употребление сыра уменьшает вероятность возникновения инфаркта, свидетельствуют результаты исследования.
Подробнее »»

21.04 - 06:04

Эксперимент ученых помог выявить самую умную обезьяну

Экспериментальным путем было доказано, что обезьяны практически не уступают человеку по разуму. Более того, некоторые из них даже превосходят в умственном развитии человека разумного, сообщает Хроника.инфо со ссылкой на Аспекты.
Подробнее »»

21.04 - 04:29

Что нужно знать о гликолевой кислоте 

Мы продолжаем рассказывать о том, на что стоит обратить внимание при приобретении бьюти-средств.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...