13.03 - 16:06

Сильна особистість: 7 основних ознак


 

Особистість, характер, темперамент… Ці слова здатні викликати у нас справжню плутанину, адже всі ці терміни дуже близькі. Але це не означає, що ці поняття ідентичні.

Саме тому спочатку необхідно визначити, що означає це поняття - особистість.

На думку Холу-енд-Лінзі («Теорії особистості», 1957 рік, стор 262), поняття особистість передбачає «динамічну організацію систем в індивідуумі, що визначають його характерні поведінку і мислення. Іншими словами, говорячи про особистості, ми маємо на увазі особливість будови систем, що відповідають за поведінку індивідуума. Ці системи еволюціонують у процесі життя людини.

Що значить бути сильною особистістю?

Деякі люди, не знайомі з теорією психології, сказали б, що такі особи повинні мати сильний характер.

Безумовно, за цим часто слід запеклий спір про те, що саме мається на увазі, коли йдеться про характер. Як правило, в контексті особистості під сильним характером мається на увазі психологічна резилентність — яскраво виражена здатність людини до адаптації.

Резилентність означає здатність людини до позитивної адаптації до важких ситуацій і їх подолання.

Що стосується японської культури, то вона має давню традицію кинцуги, що дозволяє реставрувати розбиту кераміку з допомогою стійкого клею і золотого пилу. В результаті відновлена кераміка стає ще більш міцною і цінною, ніж раніше.

Традиція кинцуги являє собою яскравий приклад, що підкреслює велич резилентності.

Ознаки сильної особистості

Як же дізнатися, сильна ти особистість чи ні? У продовженні нашої статті ми познайомимо тебе з основними ознаками резилентної особистості.

1. Оптимізм

Оптимізм допомагає нам дивитися в очі труднощів з ентузіазмом, наполегливістю і надією. Ця перспектива дозволяє нам легше знаходити рішення проблем, бачити можливості і позитивні сторони ситуації, в якій ми знаходимося.

Оптимістичним людям з позитивним настроєм простіше брати на себе відповідальність в нових починаннях. Завдяки такій установці вони використовують час для свого саморозвитку і самовдосконалення.

 

2. Стійкість до розчарувань

Чим більше людина стійка до розчарувань, тим стабільніший емоційний світ.

Дуже важливо бути терпимим як і до своїх, так і до чужих помилок. Необхідно пам’ятати про те, що в світі не існує ідеальних людей. Кожен з нас час від часу робить помилки. Усвідомлення цього робить нас більш гнучкими як з оточуючими людьми, так і з самими собою.

Слід зазначити, що існують спеціальні програми, зосереджені на важливості планування альтернативних поведінкових стратегій. Їх мета полягає в тому, щоб людина розробляла нові підходи до вирішення проблем, а не повторювала вже вчинені в минулому помилки.

 

3. Емоційний інтелект

Наявність емоційного інтелекту свідчить про зрілість і розум людини, адже завдяки йому останньому вдається контролювати свої емоційні реакції. Емоційний інтелект передбачає здатність розпізнавати свої і чужі почуття і діяти з урахуванням цього. Дана характеристика полегшує комунікацію та взаємодію людей.

Цій темі було присвячено велику кількість досліджень. Згідно з їх даними, наявність емоційного інтелекту нерозривно пов’язана з успіхом.
Було виявлено, що завдяки цій здатності у людини створюється чудовий фундамент для розвитку соціальних і емоційних навичок, важливих для досягнення успіху на будь-якій роботі.

Таким чином, емоційний інтелект приносить велику користь людині, роблячи її більш продуктивною і наповнюючи гармонією її душевний світ.


4. Пристрасть

Альфредо Кулебро — підприємець, що спеціалізується на стимуляції особистостей і бізнесу до досягнення успіху — пише у своїй книзі «Це повинно змінитися!», пристрасть являє собою невичерпне джерело енергії, що дозволяє людям продовжувати свій шлях, не дивлячись на виникаючі труднощі та перешкоди.

Завдяки пристрасті ми відчуваємо себе реалізованими і можемо отримувати задоволення від роботи навіть тоді, коли опиняємося невизнаними оточуючими.

З іншого боку, результати досліджень показали, що позитивна пристрасть (заснована на гармонії) позитивним чином впливає на рівень позитивних емоцій, увага та бажання добре виконати роботу.

Завдяки цьому людина стає сильнішою і здібніші до самостійного розв’язання труднощів і перестає потребувати допомоги інших. Хоча така здатність не є вродженою, її можна розвивати.

 

5. Відповідальність і мотивація

Взяти на себе відповідальність за виконання певної задачі вимагає від нас знань.

Коли людина вірить в те, що робить, і вважає це важливим для себе, її поведінка стає більш твердою і впевненою. У підсумку така людина не зупиняється, поки всі її цілі не будуть досягнуті.

З іншого боку, мотивація являє собою почуття, що виникає в той момент, коли ми маємо високу особисту зацікавленість у досягненні певної мети.

Мотивація необхідна не тільки для задоволення базових потреб людини, але й для її самореалізації, наприклад, досягнення успіху в тій чи іншій області життя. Мотивація нерозривно пов’язана з бажанням отримати якість і ефективність.

На думку Ісаака Гаррідо Гутьєрреса, «дослідження психології підтверджують, що… суб’єкт діє по своїй волі, формуючи у себе велику особисту відповідальність за те, що відбувається».

Іншими словами, людина здатна сама стимулювати у себе мотивацію, засновуючи це рішення на своєму власному виборі. Це допомагає досягти своїх цілей.

Таким чином, мотивація стає внутрішнім двигуном, що об’єднує розум, волю й інтерес, формуючи у людини позитивну, радісну й обнадійливу поведінку при досягненні цілей.


6. Гнучкість

Досить важко зберегти гнучкість, коли нас оточують проблеми та труднощі. У такі моменти ми можемо занадто критично ставитися до самих себе.

Необхідно зазначити, що коли ми залишаємося гнучкими і приймаємо обставини, нам вдається сфокусувати свою увагу на тих моментах, які ми можемо змінити. У такій ситуації у нас з’являється здатність сприймати зміни як можливості до зростання.

Згідно терапії прийняття і відповідальності, прийняття і гнучкість у психології людей допомагають їм подолати негативний досвід і почати жити повним життям, зосереджуючись на тому, що їм дійсно важливо.


7. Досвід

Резилентність не є природженою здібністю, а є результатом життєвого досвіду.

В цілому можна стверджувати, що людина вчиться шляхом проб і помилок. Таким чином, ми не можемо зробити те, чого не навчилися.

Життєвий досвід являє собою багате джерело знань для людини. Стикаючись з труднощами і долаючи їх, не втрачаючи оптимізму, ми відкриваємо перед собою можливості для розробки нових життєвих стратегій.

healthyliving.com.ua

Ключевые слова:
Читайте также:

3 самых добрых знака Зодиака! Согласен на все 100%!

Из всего зодиакального созвездия астрологи четко выделяют три самых добрых знака Зодиака. Они отличаются своей искренностью, доброжелательностью, сочувствием к ближним. Это те люди, которые всегда готовы подать руку помощи нуждающимся. Люди с золотым серд
Подробнее »»

Ученые назвали количество насекомых, проживающих в каждом доме

Рядом с человеком живет около 100 различных видов.
Подробнее »»

Ученые: хрипота в голосе может являться симптомом рака легких

Симптомы рака легких обычно не проявляются на ранних стадиях заболевания
Подробнее »»

Секрет поиска идеального цвета помады для твоего тона кожи

Многих девушек интересует вопрос, как подобрать помаду, которая будет идеально выглядеть именно на тебе. К счастью, мы знаем, как помочь тебе в твоем путешествии по косметическому магазину в поисках идеального оттенка губной помады.
Подробнее »»

Врачи раскрыли, как скука влияет на детское развитие

Родители совершают ошибку, когда стараться каждую минуту занять своих маленьких детей, - это утверждает датский психолог Ибен Сандал.
Подробнее »»

Читайте также:
26.09 - 12:02

О характере человека расскажет его постель

Как застланная кровать характеризует человека
Подробнее »»

26.09 - 11:29

Продукты, которые принесут много пользы при сидячем образе жизни

Если ваша профессия связана с тем, что вы постоянно сидите за своим рабочим столом, то вам следует включить следующие продукты в свой рацион.
Подробнее »»

26.09 - 11:04

Контакт с щенками может быть опасен для человека, - ученые

Щенки могут заражать людей устойчивыми к антибиотикам бактериями
Подробнее »»

26.09 - 10:36

Ученые обнаружили новый центр боли в головном мозге

Если его "отключить", то можно справиться с хронической болью или повышенной нервной чувствительностью, пишет The Daily Mail.
Подробнее »»

26.09 - 10:04

9 способов заставить его скучать по тебе

Он может быть твоим мужем или близким человеком, который находится далеко, он может быть твоим бывшим, с которым ты хочешь воссоединиться, или он может быть твоим другом, с которым ты хочешь чего-то большего. Если ты хочешь заставить его скучать по тебе,
Подробнее »»

26.09 - 09:29

Недосыпание делает людей асоциальными

Ученые привлекли 18 добровольцев, предварительно проанализировав состояние каждого из них после бессонной ночи и ночи здорового крепкого сна.
Подробнее »»

26.09 - 09:06

С огоньком: простой рецепт домашней аджики

Блюдо, представляющее собой пастообразную массу из соли, пряностей и овощей, отлично подходит как пикантное дополнение к мясным блюдам
Подробнее »»

26.09 - 08:36

Врачи рассказали, как здоровье сердца зависит от режима сна

Ученые из Университета Дьюка в США установили: ложиться спать и вставать нужно в одно и то же время, пренебрежение этим правило может пагубно сказаться на здоровье человека.
Подробнее »»

26.09 - 08:01

Названа самая несчастная страна в мире

Общая статистика показала падение общего уровня счастья и удовлетворённостью жизнью
Подробнее »»

26.09 - 07:27

Если хлеб заплесневел, можно ли есть его чистую часть?

Бывает так, что отрезая хлеб, мы замечаем вдруг на нем плесень. Как быть? Обрезав ее, продолжать есть остаток хлеба, нетронутый плесенью, или отказаться от него тоже?
Подробнее »»

26.09 - 06:35

Ученым впервые удалось телепортировать квантовый логический элемент

Исследователи из Йельского университета впервые в истории науки продемонстрировали возможность телепортации не только квантовой информации, но и состояния квантового логического элемента, каждый из которых был представлен отдельным квантовым битом, кубито
Подробнее »»

26.09 - 06:07

Золотой рецепт для повышения иммунитета от Константина Носаля

— Деда я не застал, ведь родился двумя годами позже, — рассказал во время одного из интервью внук Почетного гражданина Ровно Константин Носаль.
Подробнее »»

26.09 - 05:47

Ученые вывели новые продукты, богатые на полезные вещества

Ученые предложили определять количество полезных веществ, в которые входят витамины и антиоксиданты, при помощи хроматографа.
Подробнее »»

26.09 - 05:08

Все, что ты должна знать о модных кроссовках на осень

Некоторые люди полагают, что времена спортшика стремительно идут к своему завершению, но мы, конечно же, так не считаем.
Подробнее »»

26.09 - 04:36

Медики раскрыли статистику склонности людей к раку

Журнал JAMA Network Open опубликовал данные исследования с участием более 50 тысяч человек, которые говорят о том, что заболеваемость раком можно прогнозировать заранее при своевременном выявлении генных патологий.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...