13.03 - 16:06

Сильна особистість: 7 основних ознак


 

Особистість, характер, темперамент… Ці слова здатні викликати у нас справжню плутанину, адже всі ці терміни дуже близькі. Але це не означає, що ці поняття ідентичні.

Саме тому спочатку необхідно визначити, що означає це поняття - особистість.

На думку Холу-енд-Лінзі («Теорії особистості», 1957 рік, стор 262), поняття особистість передбачає «динамічну організацію систем в індивідуумі, що визначають його характерні поведінку і мислення. Іншими словами, говорячи про особистості, ми маємо на увазі особливість будови систем, що відповідають за поведінку індивідуума. Ці системи еволюціонують у процесі життя людини.

Що значить бути сильною особистістю?

Деякі люди, не знайомі з теорією психології, сказали б, що такі особи повинні мати сильний характер.

Безумовно, за цим часто слід запеклий спір про те, що саме мається на увазі, коли йдеться про характер. Як правило, в контексті особистості під сильним характером мається на увазі психологічна резилентність — яскраво виражена здатність людини до адаптації.

Резилентність означає здатність людини до позитивної адаптації до важких ситуацій і їх подолання.

Що стосується японської культури, то вона має давню традицію кинцуги, що дозволяє реставрувати розбиту кераміку з допомогою стійкого клею і золотого пилу. В результаті відновлена кераміка стає ще більш міцною і цінною, ніж раніше.

Традиція кинцуги являє собою яскравий приклад, що підкреслює велич резилентності.

Ознаки сильної особистості

Як же дізнатися, сильна ти особистість чи ні? У продовженні нашої статті ми познайомимо тебе з основними ознаками резилентної особистості.

1. Оптимізм

Оптимізм допомагає нам дивитися в очі труднощів з ентузіазмом, наполегливістю і надією. Ця перспектива дозволяє нам легше знаходити рішення проблем, бачити можливості і позитивні сторони ситуації, в якій ми знаходимося.

Оптимістичним людям з позитивним настроєм простіше брати на себе відповідальність в нових починаннях. Завдяки такій установці вони використовують час для свого саморозвитку і самовдосконалення.

 

2. Стійкість до розчарувань

Чим більше людина стійка до розчарувань, тим стабільніший емоційний світ.

Дуже важливо бути терпимим як і до своїх, так і до чужих помилок. Необхідно пам’ятати про те, що в світі не існує ідеальних людей. Кожен з нас час від часу робить помилки. Усвідомлення цього робить нас більш гнучкими як з оточуючими людьми, так і з самими собою.

Слід зазначити, що існують спеціальні програми, зосереджені на важливості планування альтернативних поведінкових стратегій. Їх мета полягає в тому, щоб людина розробляла нові підходи до вирішення проблем, а не повторювала вже вчинені в минулому помилки.

 

3. Емоційний інтелект

Наявність емоційного інтелекту свідчить про зрілість і розум людини, адже завдяки йому останньому вдається контролювати свої емоційні реакції. Емоційний інтелект передбачає здатність розпізнавати свої і чужі почуття і діяти з урахуванням цього. Дана характеристика полегшує комунікацію та взаємодію людей.

Цій темі було присвячено велику кількість досліджень. Згідно з їх даними, наявність емоційного інтелекту нерозривно пов’язана з успіхом.
Було виявлено, що завдяки цій здатності у людини створюється чудовий фундамент для розвитку соціальних і емоційних навичок, важливих для досягнення успіху на будь-якій роботі.

Таким чином, емоційний інтелект приносить велику користь людині, роблячи її більш продуктивною і наповнюючи гармонією її душевний світ.


4. Пристрасть

Альфредо Кулебро — підприємець, що спеціалізується на стимуляції особистостей і бізнесу до досягнення успіху — пише у своїй книзі «Це повинно змінитися!», пристрасть являє собою невичерпне джерело енергії, що дозволяє людям продовжувати свій шлях, не дивлячись на виникаючі труднощі та перешкоди.

Завдяки пристрасті ми відчуваємо себе реалізованими і можемо отримувати задоволення від роботи навіть тоді, коли опиняємося невизнаними оточуючими.

З іншого боку, результати досліджень показали, що позитивна пристрасть (заснована на гармонії) позитивним чином впливає на рівень позитивних емоцій, увага та бажання добре виконати роботу.

Завдяки цьому людина стає сильнішою і здібніші до самостійного розв’язання труднощів і перестає потребувати допомоги інших. Хоча така здатність не є вродженою, її можна розвивати.

 

5. Відповідальність і мотивація

Взяти на себе відповідальність за виконання певної задачі вимагає від нас знань.

Коли людина вірить в те, що робить, і вважає це важливим для себе, її поведінка стає більш твердою і впевненою. У підсумку така людина не зупиняється, поки всі її цілі не будуть досягнуті.

З іншого боку, мотивація являє собою почуття, що виникає в той момент, коли ми маємо високу особисту зацікавленість у досягненні певної мети.

Мотивація необхідна не тільки для задоволення базових потреб людини, але й для її самореалізації, наприклад, досягнення успіху в тій чи іншій області життя. Мотивація нерозривно пов’язана з бажанням отримати якість і ефективність.

На думку Ісаака Гаррідо Гутьєрреса, «дослідження психології підтверджують, що… суб’єкт діє по своїй волі, формуючи у себе велику особисту відповідальність за те, що відбувається».

Іншими словами, людина здатна сама стимулювати у себе мотивацію, засновуючи це рішення на своєму власному виборі. Це допомагає досягти своїх цілей.

Таким чином, мотивація стає внутрішнім двигуном, що об’єднує розум, волю й інтерес, формуючи у людини позитивну, радісну й обнадійливу поведінку при досягненні цілей.


6. Гнучкість

Досить важко зберегти гнучкість, коли нас оточують проблеми та труднощі. У такі моменти ми можемо занадто критично ставитися до самих себе.

Необхідно зазначити, що коли ми залишаємося гнучкими і приймаємо обставини, нам вдається сфокусувати свою увагу на тих моментах, які ми можемо змінити. У такій ситуації у нас з’являється здатність сприймати зміни як можливості до зростання.

Згідно терапії прийняття і відповідальності, прийняття і гнучкість у психології людей допомагають їм подолати негативний досвід і почати жити повним життям, зосереджуючись на тому, що їм дійсно важливо.


7. Досвід

Резилентність не є природженою здібністю, а є результатом життєвого досвіду.

В цілому можна стверджувати, що людина вчиться шляхом проб і помилок. Таким чином, ми не можемо зробити те, чого не навчилися.

Життєвий досвід являє собою багате джерело знань для людини. Стикаючись з труднощами і долаючи їх, не втрачаючи оптимізму, ми відкриваємо перед собою можливості для розробки нових життєвих стратегій.

healthyliving.com.ua

Ключевые слова:
Читайте также:
24.06 - 06:33

Ученые выяснили, как на женщин влияет ранний подъем

Ученые из США выяснили, как на женщин влияет ранний подъем.
Подробнее »»

24.06 - 06:09

Исследователи сообщили, какие продукты вызывают депрессию у женщин

Опасными для психики оказались хлеб, картофель и макароны.
Подробнее »»

24.06 - 04:24

Онкологи рассказали, как красное мясо может вас убить

Сотрудники Университета Лидса подчеркивают: каждый человек должен ограничивать потребление красного мяса.
Подробнее »»

24.06 - 04:06

В гигантской песчаной пустыне появились озера

Когда тропический циклон Мекуну пронесся над Оманом в мае, он обрушил настоящий ливень на город Салала.
Подробнее »»

23.06 - 22:31

Ученые разгадают тайну лох-несского чудовища по ДНК

Как предполагают ученые, в озере Лох-Несс могут обитать животные, которые казались местным жителям чудовищами.
Подробнее »»

23.06 - 22:03

Ученые нашли способ снизить количество парниковых газов в атмосфере

Замена небольшой части пищи для скота, свиней и кур на белковые продукты жизнедеятельности микробов поможет снизить сельскохозяйственные выбросы парниковых газов на семь процентов.
Подробнее »»

23.06 - 20:21

Сидячий образ жизни очень быстро подрывает здоровье

Как известно, малоподвижный образ жизни может спровоцировать развитие диабета 2-го типа, болезней сердца и инсульта.
Подробнее »»

23.06 - 20:09

Ученые обнаружили в Китае останки удивительных существ

Ученые из Лестерского и Оксфордского университетов, а также Университета провинции Юньнань нашли окаменелые останки представителей рода канцеллоидов, которые обитали на Земле 540 миллионов лет назад. Как сообщает Naked science, окаменелости отнесли к ново
Подробнее »»

23.06 - 18:21

Чем опасны просмотры футбольных матчей перед телевизором?

Слишком много сладостей, слишком много алкоголя, слишком много волнений — это именно то, о чем фанаты должны знать перед началом чемпионата мира.
Подробнее »»

23.06 - 18:03

День молодежи 2018: когда его отметят в Украине

День молодежи в 2018 году в Украине отметят 24 июня.
Подробнее »»

23.06 - 16:28

Точки перед глазами могут говорить о скорой слепоте

Изначально Джилл Хадсон из Англии заметила странную тень в углу при обзоре.
Подробнее »»

23.06 - 16:08

Названы самые комфортные страны для жизни вегетарианцев

Здесь есть большой выбор ресторанов для вегетарианцев.
Подробнее »»

23.06 - 14:29

Автобус защищает от преждевременной смерти?

Ученые: для здоровья миокарда ездить на работу полезнее на общественном транспорте, а не на личном автомобиле.
Подробнее »»

23.06 - 14:03

Феноменальный точечный дождь в Австрии сняли на видео

Дождь отличается четкой локализацией и сильным потоком воды.
Подробнее »»

23.06 - 12:26

Плохой сон может провоцировать рак - врачи

Американские исследователи из медицинской школы Северо-Западного университета пришли к заключению о том, что проводить ночь в условиях освещения крайне вредно для организма, - это чревато развитием опасных последствий в виде серьезных заболеваний. Свои до
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...