13.03 - 16:06

Сильна особистість: 7 основних ознак


 

Особистість, характер, темперамент… Ці слова здатні викликати у нас справжню плутанину, адже всі ці терміни дуже близькі. Але це не означає, що ці поняття ідентичні.

Саме тому спочатку необхідно визначити, що означає це поняття - особистість.

На думку Холу-енд-Лінзі («Теорії особистості», 1957 рік, стор 262), поняття особистість передбачає «динамічну організацію систем в індивідуумі, що визначають його характерні поведінку і мислення. Іншими словами, говорячи про особистості, ми маємо на увазі особливість будови систем, що відповідають за поведінку індивідуума. Ці системи еволюціонують у процесі життя людини.

Що значить бути сильною особистістю?

Деякі люди, не знайомі з теорією психології, сказали б, що такі особи повинні мати сильний характер.

Безумовно, за цим часто слід запеклий спір про те, що саме мається на увазі, коли йдеться про характер. Як правило, в контексті особистості під сильним характером мається на увазі психологічна резилентність — яскраво виражена здатність людини до адаптації.

Резилентність означає здатність людини до позитивної адаптації до важких ситуацій і їх подолання.

Що стосується японської культури, то вона має давню традицію кинцуги, що дозволяє реставрувати розбиту кераміку з допомогою стійкого клею і золотого пилу. В результаті відновлена кераміка стає ще більш міцною і цінною, ніж раніше.

Традиція кинцуги являє собою яскравий приклад, що підкреслює велич резилентності.

Ознаки сильної особистості

Як же дізнатися, сильна ти особистість чи ні? У продовженні нашої статті ми познайомимо тебе з основними ознаками резилентної особистості.

1. Оптимізм

Оптимізм допомагає нам дивитися в очі труднощів з ентузіазмом, наполегливістю і надією. Ця перспектива дозволяє нам легше знаходити рішення проблем, бачити можливості і позитивні сторони ситуації, в якій ми знаходимося.

Оптимістичним людям з позитивним настроєм простіше брати на себе відповідальність в нових починаннях. Завдяки такій установці вони використовують час для свого саморозвитку і самовдосконалення.

 

2. Стійкість до розчарувань

Чим більше людина стійка до розчарувань, тим стабільніший емоційний світ.

Дуже важливо бути терпимим як і до своїх, так і до чужих помилок. Необхідно пам’ятати про те, що в світі не існує ідеальних людей. Кожен з нас час від часу робить помилки. Усвідомлення цього робить нас більш гнучкими як з оточуючими людьми, так і з самими собою.

Слід зазначити, що існують спеціальні програми, зосереджені на важливості планування альтернативних поведінкових стратегій. Їх мета полягає в тому, щоб людина розробляла нові підходи до вирішення проблем, а не повторювала вже вчинені в минулому помилки.

 

3. Емоційний інтелект

Наявність емоційного інтелекту свідчить про зрілість і розум людини, адже завдяки йому останньому вдається контролювати свої емоційні реакції. Емоційний інтелект передбачає здатність розпізнавати свої і чужі почуття і діяти з урахуванням цього. Дана характеристика полегшує комунікацію та взаємодію людей.

Цій темі було присвячено велику кількість досліджень. Згідно з їх даними, наявність емоційного інтелекту нерозривно пов’язана з успіхом.
Було виявлено, що завдяки цій здатності у людини створюється чудовий фундамент для розвитку соціальних і емоційних навичок, важливих для досягнення успіху на будь-якій роботі.

Таким чином, емоційний інтелект приносить велику користь людині, роблячи її більш продуктивною і наповнюючи гармонією її душевний світ.


4. Пристрасть

Альфредо Кулебро — підприємець, що спеціалізується на стимуляції особистостей і бізнесу до досягнення успіху — пише у своїй книзі «Це повинно змінитися!», пристрасть являє собою невичерпне джерело енергії, що дозволяє людям продовжувати свій шлях, не дивлячись на виникаючі труднощі та перешкоди.

Завдяки пристрасті ми відчуваємо себе реалізованими і можемо отримувати задоволення від роботи навіть тоді, коли опиняємося невизнаними оточуючими.

З іншого боку, результати досліджень показали, що позитивна пристрасть (заснована на гармонії) позитивним чином впливає на рівень позитивних емоцій, увага та бажання добре виконати роботу.

Завдяки цьому людина стає сильнішою і здібніші до самостійного розв’язання труднощів і перестає потребувати допомоги інших. Хоча така здатність не є вродженою, її можна розвивати.

 

5. Відповідальність і мотивація

Взяти на себе відповідальність за виконання певної задачі вимагає від нас знань.

Коли людина вірить в те, що робить, і вважає це важливим для себе, її поведінка стає більш твердою і впевненою. У підсумку така людина не зупиняється, поки всі її цілі не будуть досягнуті.

З іншого боку, мотивація являє собою почуття, що виникає в той момент, коли ми маємо високу особисту зацікавленість у досягненні певної мети.

Мотивація необхідна не тільки для задоволення базових потреб людини, але й для її самореалізації, наприклад, досягнення успіху в тій чи іншій області життя. Мотивація нерозривно пов’язана з бажанням отримати якість і ефективність.

На думку Ісаака Гаррідо Гутьєрреса, «дослідження психології підтверджують, що… суб’єкт діє по своїй волі, формуючи у себе велику особисту відповідальність за те, що відбувається».

Іншими словами, людина здатна сама стимулювати у себе мотивацію, засновуючи це рішення на своєму власному виборі. Це допомагає досягти своїх цілей.

Таким чином, мотивація стає внутрішнім двигуном, що об’єднує розум, волю й інтерес, формуючи у людини позитивну, радісну й обнадійливу поведінку при досягненні цілей.


6. Гнучкість

Досить важко зберегти гнучкість, коли нас оточують проблеми та труднощі. У такі моменти ми можемо занадто критично ставитися до самих себе.

Необхідно зазначити, що коли ми залишаємося гнучкими і приймаємо обставини, нам вдається сфокусувати свою увагу на тих моментах, які ми можемо змінити. У такій ситуації у нас з’являється здатність сприймати зміни як можливості до зростання.

Згідно терапії прийняття і відповідальності, прийняття і гнучкість у психології людей допомагають їм подолати негативний досвід і почати жити повним життям, зосереджуючись на тому, що їм дійсно важливо.


7. Досвід

Резилентність не є природженою здібністю, а є результатом життєвого досвіду.

В цілому можна стверджувати, що людина вчиться шляхом проб і помилок. Таким чином, ми не можемо зробити те, чого не навчилися.

Життєвий досвід являє собою багате джерело знань для людини. Стикаючись з труднощами і долаючи їх, не втрачаючи оптимізму, ми відкриваємо перед собою можливості для розробки нових життєвих стратегій.

healthyliving.com.ua

Ключевые слова:
Читайте также:
21.03 - 12:30

Назван фрукт, который убережет от рака груди

Сотрудники Техасского университета стали авторами комплексных исследований, показавших, что плоды манго способны стать эффективным средством для предотвращения рака молочной железы.
Подробнее »»

21.03 - 12:19

Ученые из Канады рассказали о полезном ожирении

Канадские ученые после тщательных длительных исследований человеческого организма установили, что существует метаболическое здоровое ожирение, которое не влияет на сердечно-сосудистую систему.
Подробнее »»

21.03 - 12:07

Медики подсказали, когда лучше всего тренироваться для быстрого похудения

Занимаясь спортом на пустой желудок, человек сжигает больше жира.
Подробнее »»

21.03 - 11:35

Какая громкость звука безопасна для слуха

Сегодня можно слушать любимую музыку хоть круглосуточно — для этого есть наушники и смартфоны.
Подробнее »»

21.03 - 11:04

Великий піст 2018: календар харчування на кожен день

Великий піст 2018 триває 48 днів – він починається з 19 лютого і триватиме в цьому році до 7 квітня.
Подробнее »»

21.03 - 10:39

Ученые назвали продукты, снижающие риск инсульта

Некоторые овощи, по мнению ученых, защищают сосуды лучше таблеток.
Подробнее »»

21.03 - 09:34

Врачи объяснили, как справиться с укачиванием

Согласно данным статистики, 70 % людей страдают от укачивания.
Подробнее »»

21.03 - 09:10

Как ожирение влияет на терапию рака молочной железы

Научные сотрудники Массачусетской общей больницы в США объяснили бесполезность ингибиторов ангиогенеза во время лечения рака молочной железы наличием у пациента ожирения.
Подробнее »»

21.03 - 08:08

Топ-10 вредных продуктов, вызывающих настоящую зависимость

Одним кусочком ограничиться точно не получится!
Подробнее »»

20.03 - 23:38

Як вижити в умовах медичної реформи

Покрокова інструкція, як обрати сімейного лікаря та записатися на прийом онлайн, випробувана на власному досвіді.
Подробнее »»

20.03 - 23:06

Які продукти небезпечно запивати кавою

Чашка кави після жирних страв сприяє різкому зростанню рівня цукру в крові, що загрожує розвитком цукрового діабету.
Подробнее »»

20.03 - 22:34

Назван самый полезный фрукт для здоровья сердца

Все наверняка слышали, что авокадо — это настоящий суперпродукт.
Подробнее »»

20.03 - 22:03

Эксперты назвали лучшую технику для здорового питания

Здоровый образ жизни — основа крепкого здоровья, хорошего самочувствия и долголетия.
Подробнее »»

20.03 - 21:32

8 вещей, которые должна знать каждая блондинка

Если слова «проступила прозелень», «вылезла желтизна» и «волосы как пакля» вызывают у тебя слезы понимания, читай наш материал: каждая блондинка, натуральная или крашеная, должна быть в курсе!
Подробнее »»

20.03 - 21:10

Сахарозаменители признали опасными для здоровья

Проведя ряд исследований, специалисты установили, что особенно опасны заменители сахара для людей с воспалением желудочно-кишечного тракта.
Подробнее »»


Загрузка...
Loading...

Справочная информация

Загрузка...